“Qəbələ”nin yeniyetmə futbolçularının Gəncədə döyülməsinə DİN-dən REAKSİYA - YENİLƏNİB
Futbol üzrə Azərbaycan U-16 Liqasının hesabat turunda keçirilən “Kəpəz” - “Qəbələ” matçında baş verən hadisə Gəncə Şəhər Baş Polis İdarəsində araşdırılır.
Bu barədə Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Mətbuat Xidmətinin Gəncə regional qrupunun baş inspektoru Eşqin Qasımov məlumat verib.
“Gəncə şəhərində yetkinlik yaşına çatmayan şəxslər arasında keçirilən futbol oyunu zamanı baş vermiş hadisə ilə bağlı Gəncə Şəhər Baş Polis İdarəsində araşdırma aparılır. Tezliklə məsələ öz hüquqi qiymətini alacaq və bu barədə əlavə məlumat veriləcək”, - deyə DİN rəsmisi söyləyib.
Xatırladaq ki, Azərbaycan U-16 Liqasının hesabat turunda keçirilən “Kəpəz” - “Qəbələ” matçının final fitindən sonra qonaq komandanın futbolçuları azarkeşlər tərəfindən döyülüblər. Oyun başa çatdıqdan sonra hər iki komandanın futbolçuları arasında gərginlik yaşanıb. Bu zaman meydana daxil olan üç azarkeş futbolçulara və məşqçilərə hücum edib. İnsident zamanı “Qəbələ”nin iki futbolçusu xəsarət alıb.
Qeyd edək ki, qarşılaşma Gəncə təmsilçisinin 2:0 hesablı qələbəsi ilə yekunlaşıb.
Bu gün futbol üzrə Azərbaycan U-16 Liqasının hesabat turunda keçirilən “Kəpəz” - “Qəbələ” matçında xoşagəlməz hadisə baş verib.
“Qafqazinfo”nun məlumatına görə, Gəncədə keçirilən qarşılaşmanın final fitindən sonra qonaq komandanın futbolçuları azarkeşlər tərəfindən döyülüblər.
İnsidentə səbəb isə matç zamanı “Qəbələ” futbolçularının təhqirə məruz qalması olub. Oyun başa çatdıqdan sonra hər iki komandanın futbolçuları arasında gərginlik yaşanıb. Bu zaman meydana daxil olan üç azarkeş futbolçulara və məşqçilərə hücum edib. İnsident zamanı “Qəbələ”nin futbolçularından Ş.R. və Ə.G. ciddi xəsarət alıblar.
Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Mətbuat Xidmətindən bildirilib ki, hadisə ilə bağlı araşdırma aparılır.

В МВД прокомментировали избиение юных футболистов "Габалы" в Гяндже - ОБНОВЛЕНО » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
В МВД прокомментировали избиение юных футболистов "Габалы" в Гяндже - ОБНОВЛЕНО
Инцидент, произошедший на матче "Кяпаз" - "Габала" в рамках отчетного тура азербайджанской Лиги U-16 по футболу, расследуется в Главном управлении полиции города Гянджа.
Об этом сообщил старший инспектор гянджинской региональной группы пресс-службы МВД Эшгин Гасымов.
"В Главном управлении полиции города Гянджа проводится расследование инцидента, произошедшего во время футбольного матча между несовершеннолетними. В ближайшее время вопросу будет дана правовая оценка и будет предоставлена дополнительная информация", - сказал представитель МВД.
Напомним, что после финального свистка матча "Кяпаз" - "Габала" игроки гостевой команды были избиты местными болельщиками. После завершения встречи между игроками команд возникла напряженность. В это время выбежавшие на поле три местных болельщика напали на футболистов и тренеров. В ходе инцидента пострадали два футболиста "Габалы".
Отметим, что матч завершился победой представителя Гянджи со счетом 2:0.
8 мая в Гяндже во время матча азербайджанской Лиги U-16 по футболу "Кяпаз" - "Габала" произошел неприятный случай.
Как сообщает Qafqazinfo, после финального свистка игроки гостевой команды были избиты местными болельщиками.
Причиной инцидента стали оскорбления в адрес футболистов "Габалы" в ходе матча. Из-за этого после завершения встречи между игроками команд возникла напряженность. В это время выбежавшие на поле три местных болельщика напали на футболистов и тренеров. В результате серьезные травмы получили игроки "Габалы" Ш.Р. и А.Г.