Bakıdakı məşhur restorana ittiham: Menyuda aşağı qiymət yazırlar, hesab gələndə isə...
Sosial şəbəkə istifadəçilərindən biri restoranın müştərilərə daha aşağı qiymətlər yazılmış menyu təqdim etdiyini, lakin hesabda başqa qiymətlər yazdığını bildirib:
"Dostumla menyuda qeyd edilən hərəsi ayrı-ayrılıqda beş manat olan çay və mürəbbə sifariş verdik. Ofisianta menyudakı qiyməti nəzərə alaraq, çay və mürəbbə sifariş versək də, sonda hesab beş manat artıq gəldi.
Hesabın niyə 15 manat gəldiyini soruşanda isə ofisiant çayın 10 manat olduğunu söylədi. Narazılığımı bildirirək, çayın 10 manat olduğu halda niyə menyuda beş manat yazıldığını soruşdum. Bizə verilən menyunun köhnə olduğu deyildi.
Ofisiantın gözünün qarşısında menyuya baxıb sifariş etdiyim halda menyunun köhnə və çayın 10 manat olduğunu niyə demirlər? Bu, düzgün restoran sistemi deyil".
Məsələni aydınlaşdırmaq üçün "Xalçalı restoran&lounge"la əlaqə saxladıq.
Özünü administrator kimi təqdim edən Teymur adlı şəxs oxu.az-a açıqlamasında qiymətlərin artırıldığını təsdiqlədi:
"Müəyyən şeylərdə dəyişikliklər etmişik. Müştəri bir çay sifariş verib saatlarla oturur. Bu da bizə sərf eləmir. Ona görə də qiymətlərdə artımlar var.
Öncədən müştərilərə də qiymətlərin qalxması ilə bağlı məlumat verilib. Hətta daimi gələn müştərilərə də izah eləmişik ki, qiymətlər niyə qaldırılıb. Kimin narazı olub-olmamasının bizə aidiyyəti yoxdur".

Известный столичный ресторан обвинили в обмане клиентов
Как передаёт Median.Az со ссылкой на oxu.az, согласно публикации в соцсети одного из клиентов, в меню указаны низкие цены, но в счете сумма оказалась больше.
"Вместе с другом я заказал в этом заведении чай и варенье стоимостью по пять манатов. Но указанная в счете сумма была на пять манатов больше.
На вопрос, почему в счете указано 15 манатов, официант ответил, что чай стоит 10 манатов. Я возмутился, спросил, почему в меню указали пять манатов вместо десяти. На что нам ответили, что предложенное нам меню было старое.
Почему же официант мне не сказал, что меню старое и чай стоит 10 манатов, когда я делал заказ? Это неправильно", - говорится в публикации.
Чтобы прояснить вопрос, мы связались с Xalçalı restoran&lounge.
Представившийся администратором человек по имени Теймур заявил oxu.az, что цены в ресторане поднялись.
"Мы сделали некоторые изменения. Клиент заказывает только чай, а сидит часами. Нам это невыгодно. Поэтому мы подняли цены.
Мы заранее сообщили клиентам об увеличении цен и даже объяснили постоянным клиентам причину. Нас не волнует, если кто-то этим недоволен", - сказал представитель ресторана.