BMT Baş katibinin müavini İlham Əliyev və Mehriban Əliyevaya təşəkkür etdi
BMT-nin Dövlət Xidmətləri Forumunun Bakıda təşkilinə görə Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevə və Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyevaya təşəkkürümü bildirirəm.
Bunu BMT Baş katibinin İqtisadi və sosial məsələlər üzrə müavini Liu Zenmin jurnalistlərə açıqlamasında bildirib.
O, Azərbaycan xalqına BMT-nin Dövlət Xidmətləri Forumunun Bakıda keçirilməsinə dəstək verdiyinə və qonaqpərvərliyinə görə dərin minnətdarlığımı bildiririb:
“Bu gün Azərbaycanda olduğuma görə özümü məmnun hiss edirəm. Bu forum sahəsində biz dövlət xidmətlərini dünyada təşviq edirik. Dövlət xidmətlərinin mükafatları sahəsində Azərbaycanın “ASAN xidmət” modeli daxil olmaqla, ən optimal təcrübələri digər ölkələrlə bölüşürük”.
“BMT adından Azərbaycan hökumətini “ASAN xidmət” təşəbbüsü münasibətilə təbrik edirəm və BMT olaraq Azərbaycan hökuməti ilə əməkdaşlığı davam etdirməyi səbirsizliklə gözləyirik”, - L.Zenmin qeyd edib.скачать dle 11.3

Заместитель генсека ООН поблагодарил Ильхама Алиева и Мехрибан Алиеву
Выражаю благодарность Президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву и Первому вице-президенту Мехрибан Алиевой.
Об этом журналистам заявил заместитель генерального секретаря ООН по экономическим и социальным вопросам Лю Чжэньминь.
Он выразил глубокую благодарность азербайджанскому народу за поддержку в проведении Форума государственных услуг ООН в Баку и гостеприимство:
«Мне приятно находиться сегодня в Азербайджане. С помощью этого форума мы пропагандируем государственные услуги в мире. Мы делимся с другими странами самым оптимальным опытом в сфере наград государственных услуг, включая азербайджанскую модель ASAN xidmət.
От имени ООН поздравляю правительство Азербайджана с инициативой ASAN xidmət. Мы, как ООН, с нетерпением ждем продолжения сотрудничества с азербайджанским правительством», - отметил Лю Чжэньминь.скачать dle 11.3