İlham Əliyev Tahir Salahova zəng etdi
Azərbaycan Respublikasının prezidenti İlham Əliyev noyabrın 29-da Azərbaycanın və SSRİ-nin Xalq rəssamı, Sosialist Əməyi Qəhrəmanı, Dövlət mükafatları laureatı Tahir Salahova telefonla zəng edib.
Иu barədə Azərbaycan prezidentinin mətbuat xidməti məlumat yayıb.
Dövlət başçısı müasir Azərbaycan rəssamlıq məktəbinin görkəmli nümayəndəsi Tahir Salahovun fəaliyyətini yüksək qiymətləndirib, onu 1-ci dərəcəli “Əmək” ordeni ilə təltif olunması münasibətilə təbrik edib.
Tahir Salahov telefon zənginə və təbrikə görə Prezident İlham Əliyevə təşəkkür edib və onu Azərbaycanın yüksək dövlət mükafatına - 1-ci dərəcəli “Əmək” ordeninə layiq gördüyünə görə dərin minnətdarlığını bildirib.
Dövlət başçısı Tahir Salahova möhkəm cansağlığı və fəaliyyətində yeni-yeni uğurlar arzulayıb.
Qeyd edək ki, dünən Prezident İlham Əliyev Tahir Salahovun 1-ci dərəcəli “Əmək” ordeni ilə təltif edilməsi haqqında sərəncam imzalayıb. Eyni zamanda, prezident İlham Əliyev və birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva xalq rəssamına təbrik məktubu ünvanlayıblar.скачать dle 11.3

Ильхам Алиев позвонил Таиру Салахову
Президент Азербайджана Ильхам Алиев в четверг 29 ноября позвонил народному художнику Азербайджана и СССР, Герою социалистического труда, лауреату государственных наград Таиру Салахову в связи с юбилеем.
Глава государства пожелал художнику крепкого здоровья и успехов в деятельности.
В пресс-службе отметили, что глава государства высоко ценит деятельность выдающегося представителя азербайджанской школы живописи и поздравляет его с получением Ордена «Эмек» первой степени.
Т.Салахов поблагодарил президента за телефонный звонок и поздравления, а также выразил ему глубокую благодарность за присвоение высокой государственной награды.
Отметим, что вчера президент И.Алиев подписал распоряжение и о награждении Таира Салахова орденом «Эмек» первой степени. Также глава государства и первый вице-президент Мехрибан Алиева направили Таиру Салахову поздравительные письма.скачать dle 11.3