Məşhur futbolçu avtomobil qəzasında öldü
“Arsenal”, “Real”, “Sevilya” klublarının və İspaniya yığmasının heyətində çıxış edən sabiq yarımmüdafiəçi Xose Antonio Reyes ölüb.
“Sevilya” klubunun “Twitter” hesabında yer alan xəbərə görə, 35 yaşlı futbolçu avtomobil qəzasında dünyasını dəyişib.
X.Reyes “Sevilya”nın uşaq komandasına 10 yaşından qoşulub, birinci komandada isə ilk debütü 16 yaşında olub.
2004-cü ildə ispaniyalı “Arsenal”a keçib və komandaya İngiltərə çempionatını qazanmaqda yardımçı olub. Daha sonra Reyes kirayə əsasında Madridin “Real” klubunda çıxış edib. 2007-ci ildə “Arsenal” onu “Atletiko”ya satdı və Reyes bu klubun heyətində iki dəfə Avropa Liqasının qalibi olub.
2012-ci ildə yarımmüdafiəçi “Sevilya”ya qayıdıb və daha üç dəfə Avropa Liqasının qalibi olub. Onun son klubu “Estremadura” olub. Yarımmüdafiəçi İspaniya yığmasının heyətində 21 dəfə meydana çıxıb, dörd qol vurub. 2006-cı ildə keçirilən Dünya Çempionatında iştirak edib.

Известный футболист погиб в ДТП
Погиб бывший атакующий полузащитник «Арсенала», «Реала», «Севильи» и сборной Испании Хосе Антонио Рейес.
Как сообщил Twitter-аккаунт клуба «Севилья», 35-летний футболист погиб в результате дорожно-транспортного происшествия.
Х.Рейес присоединился к детской команде «Севильи» в 10-летнем возрасте, а дебютировал в первой команде, когда ему было всего 16.
В 2004 году испанец перешел в «Арсенал» и помог команде выиграть чемпионат Англии, тот сезон «канониры» прошли без поражений в АПЛ.
После двух с половиной сезонов в Англии Х.Рейес на правах аренды перешел в «Реал», но не закрепился в команде.
Летом 2007 года «Арсенал» продал его в «Атлетико», с которым футболист дважды выиграл Лигу Европы.
В январе 2012 хавбек вернулся в «Севилью», с ней он еще трижды стал победителем Лиги Европы.
В 2016 году Х.Рейес перешел в «Эспаньол», позже выступал за «Кордобу», а последним его клубом была «Эстремадура».
За сборную Испании футболист провел 21 матч, забил 4 мяча. Принимал участие в ЧМ-2006.скачать dle 11.3