Mehriban Əliyevadan İçərişəhərlə bağlı vacib - GÖSTƏRİŞ
“İçərişəhər” Dövlət Tarix-Memarlıq Qoruğu İdarəsi (DTMQİ) Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyevanın İçərişəhəri ziyarət etməsi ilə bağlı məlumat yayıb.
İdarədən bildirilib ki, Birinci vitse-prezident ərazidə aparılan konstruksiyaların 2009-cu ildə qəbul edilmiş layihəyə əsasən icra olunmasını tapşırıb.
“Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva İçərişəhəri ziyarət edərək Kiçik Qala küçəsində yerləşən ictimai iaşə obyektlərində aparılan konstruksiya işləri ilə yerində tanış olaraq həmin obyektlərdə uzun illər çalışan bir qrup sahibkar, həmçinin İçərişəhər sakinləri ilə görüşüb.
Baxış zamanı təqdim edilmiş məlumatları diqqətlə dinləyən Mehriban Əliyeva ərazidəki konstruksiyaların 2009-cu ildə qəbul edilmiş İçərişəhərin “Master Planına” və təsdiq edilmiş layihəyə uyğun olaraq birmərtəbəli olması şərti ilə quraşdırılmasına ciddi nəzarət edilməsini tapşırıb.
İdarə layihənin verilən tapşırıqlar əsasında birmərtəbəlilik şərti gözlənilməklə aparılacağını təmin edəcək”, - açıqlamada qeyd olunub.

Мехрибан Алиева о строительстве ресторанов в Ичеришехер - ПОРУЧЕНИЕ
Управление Государственного историко-архитектурного заповедника «Ичеришехер» распространило заявление по итогам визита Первого вице-президента Азербайджана Мехрибан Алиевой.
Как сообщили в управлении заповедника, Первый вице-президент поручила выполнить работы на территории согласно проекту, принятому в 2009 году.
«Первый вице-президент Азербайджанской Республики Мехрибан Алиева посетила Ичеришехер и на месте ознакомилась с работами по реконструкции объектов общественного питания по улице Кичик Гала, встретилась с группой предпринимателей, долгие годы работавших на этих объектах, а также с жителями Ичеришехер.
Внимательно ознакомившись с представленными данными, Мехрибан Алиева поручила строго контролировать, чтобы конструкции на территории были установлены в соответствии с мастер-планом Ичеришехер от 2009 года и согласно утвержденному проекту были одноэтажными. На основе этих поручений управление обеспечит проведение работ с соблюдением одноэтажности», - говорится в заявлении.скачать dle 11.3