Özünü məktəbin pəncərəsindən atan Elinanın intihar anı - VİDEO
Median.Az Baku.ws-ə istinadən xəbər verir ki, 8-ci sinif şagirdi Elina Hacıyeva dəhlizdə pəncərəyə çıxır və qəfil özünü aşağı atır.
Həmin anlar məktəbin təhlükəsizlik kamerasına tuş gəlib.
Xatırladaq ki, bir neçə gün əvvəl məktəbin səkkizinci sinif şagirdi Elina Hacıyeva məktəbin üçüncü mərtəbəsindən özünü atıb. O, yaralı halda xəstəxanaya çatdırılıb. Bir neçə gün sonra isə vəfat edib.
Onun məktəbdə şagirdlərin təzyiqi ilə üzləşdiyi, bu səbəbdən də özünü əvvəlcə dərman içərək, daha sonra isə pəncərədən ataraq öldürmək istədiyi qeyd edilir.
Faktla bağlı Azərbaycan Cinayət Məcəlləsinin 125-ci maddəsi (özünü intihar həddinə çatdırma) üzrə cinayət işi açılıb.

Обнародованы кадры самоубийства 8-классницы Элины Гаджиевой - ВИДЕО
Как передаёт Median.Az со ссылкой на Buta.media, на кадрах видно, как Элина подходит к окну коридора, нагибается и поправляет носки, смотрит в сторону класса, затем взбирается на подоконник и решительно выбрасывается.
Напомним, что по имеющейся информации девочка выбросилась из окна из-за постоянной травли со стороны других школьников. Мать девочки Севиль Гусейнова жаловалась директору школы, классному руководителю, однако те не принимали необходимых мер. Девочка скончалась 6 апреля в Клиническом медицинском Центре №1.
В заключении о смерти девочки отмечен следующий диагноз: «Черепно-мозговая травма, тупая травма живота и грудной клетки, ушиб обоих легких, перелом правого четвертого ребра, компрессионный перелом пятого грудного позвонка, уменьшение расстояния между 9, 10 и 11 грудными позвонками, перелом тазовых костей, травматический спинальный шок».