Zidan ilk dəfə “Real”ı tərk etməsinə aydınlıq gətirdi
“Ev”ə qayıtdığım üçün çox şadam. Düşünürəm ki, daha sonra çox suallar verəcəksiniz. İndi isə qayıtmağıma şad olmağımdan başqa nəsə demək istəmirəm.
Bu sözləri Zinəddin Zidan deyib.
Yenidən “Real”a baş məşqçi təyin olunan fransalı mütəxəssis “Real”dan niyə ayrılmasının səbəbini açıqlayıb:
“Bu komanda ilə 2,5 il ərzində bütün titulları qazandığım üçün dəyişikliyə ehtiyac var idi və buna görə getməli oldum. İndi isə qayıdıram, çünki prezident çağırır. Əsas məsələ isə budur ki, doqquz ay sonra yenidən işləmək üçün həvəs yaranıb. Hər şey qarşıdakı bir neçə ildə dəyişməlidir. Amma indi əsas iş bu deyil. Mövsümün sonuna qədər 11 oyun qalıb və biz uğurlu yekun istəyirik.
Doqquz ay boyunca bu barədə heç bir müsahibə verməmişdim, indi isə deyirəm, məni klub prezidenti özü dəvət etdi, ona “yox” deyə bilməzdim. Çünki bu klubu və onun prezidentini sevirəm. Bu müddətdə yaxşı enerji yığmışam, öz işlərimlə məşğul olmuşam, indi isə işləməyə hazıram. Bu doqquz ayda fikirlərim çox dəyişib”.
O, yayda komandanı tərk etmiş Kriştianu Ronaldu ilə bağlı verilən sualı isə belə cavablandırıb:
“Biz bu gün onun haqda danışmamalıyıq. Bizi çempionatda 11 oyun gözləyir və ona köklənməliyik. Ronaldu bu klubun tarixinə düşüb və bunu heç kim dəyişə bilməz. O, klubun ən yaxşı oyunçularından biri olub, ancaq bu gün onun haqda danışmağın zamanı deyil”.

Зидан впервые рассказал о причине ухода из «Реала»
Очень рад вернуться «домой». За 2,5 года работы с этой командой я выиграл все титулы. Поэтому понадобились изменения, и я был вынужден уйти. Сейчас я возвращаюсь, потому что меня зовет президент.
Об этом заявил Зинеддин Зидан.
«Все должно измениться в течение следующих нескольких лет, но сейчас дело не в этом. У нас осталось 11 матчей, и мы хотим хорошо закончить сезон.
За девять месяцев отсутствия я не давал никаких интервью, но могу сказать вам, что, когда мне позвонил президент, я не мог сказать «нет».
Девять месяцев я заряжал свои батареи, занимаясь личными делами, а теперь снова готов к работе», - приводит слова З.Зидана Marca.
Он также прокомментировал возможное возвращение в команду Криштиану Роналду.
«Хочу ли я возвращения Роналду? Этот вопрос сейчас неуместен. Прямо сейчас у нас есть 11 матчей до конца сезона, и нам нужно сфокусироваться на этом. Вы прекрасно знаете, какое значение Криштиану имеет для «Реала». Но прямо сейчас мы сфокусируемся на других вещах», - отметил З.Зидан.