İlham Əliyev kredit fərmanından danışdı: Dünyada analoqu yoxdur
O, mədəniyyət və incəsənət xadimlərinin bir qrupu ilə görüşdə bildirib ki, iqtisadi sahədə aparılan islahatlar gözəl nəticələr verir.
“Dünən imzaladığım Fərman 800 min insanı əhatə edir və deyə bilərəm ki, bu Fərmanın dünyada analoqu yoxdur. Fərmanı oxuyan, onu təhlil edən hər bir vətəndaş bunu görə bilər. Bu, çox ciddi bir sosial təşəbbüsdür. Dövlət bir daha göstərir ki, öz vətəndaşının yanındadır. Bizim iqtisadi imkanlarımız yarandıqca, ilk növbədə, problemli kreditlər məsələsini həll etməyə qərar verdik və bunu bacardıq.
Onu da bildirməliyəm ki, ciddi devalvasiyadan əziyyət çəkən ölkələrin sayı kifayət qədər çoxdur və bizdən də dərin devalvasiyaya uğramış ölkələr vardır. Ancaq heç bir ölkədə bu dərəcədə sosialyönümlü, vətəndaşın marağını güdən addım olmayıb. Yəni, bütün bu sosial paket təqribən 3 milyona yaxın insanı əhatə edir və bir daha bizim niyyətimizi göstərir”, - deyə ölkə başçısı qeyd edib.скачать dle 11.3

Ильхам Алиев прокомментировал свой указ
На встрече с группой деятелей культуры и искусства он заявил, что реформы в экономической сфере дают прекрасные результаты:
«Подписанный мной вчера указ охватывает 800 тысяч человек, и могу сказать, что у этого указа нет аналогов в мире. Это может видеть каждый гражданин, прочитавший указ и проанализировавший его. Это очень серьезная социальная инициатива.
Государство еще раз показывает, что находится рядом со своими гражданами. Как только у нас появились экономические возможности, мы захотели решить проблему с кредитами и смогли это сделать.
Я должен сказать, что довольно велико число стран, пострадавших от серьезной девальвации, и также есть страны с глубокой девальвацией. Ни в одной стране мира не было сделано такого социально направленного, принятого в интересах граждан шага. Эти социальные пакеты охватывают почти три миллиона человек и еще раз демонстрируют наши намерения», - отметил глава государства.скачать dle 11.3