Vergilər Nazirliyinə yeni səlahiyyət verildi
Bu, prezident İlham Əliyevin “Vergilər Nazirliyi haqqında Əsasnamə”yə etdiyi dəyişikliklərdə öz əksini tapıb.
Bu dəyişikliklərə əsasən, əgər əvvəllər aksiz markalarının hazırlanmasını, onların satışını və uçotunu təşkil etmək, habelə istehsalçıların və idxalçıların aksiz markaları ilə təchiz olunmasını təmin etmək Maliyyə Nazirliyi tərəfindən həyata keçirilirdisə, yeni əsasnamədə bu funksiyalar Vergilər Nazirliyinə verilib.
Beləliklə, aksiz markalarının hazırlanmasından tutmuş onun düzgün tətbiq edilməsinə qədər bütün məsələləri 2019-cu ildən Vergilər Nazirliyi tənzimləyəcək.скачать dle 11.3

Минналогов получило новые полномочия
Как передаёт Median.Az со ссылкой на oxu.az, это отражено в изменениях, внесенных президентом Ильхамом Алиевым в «Положение о Министерстве налогов».
Согласно данным изменениям, если раньше изготовлением акцизных марок, организацией их продажи и учета, а также снабжением производителей и импортеров акцизными марками занимался Минфин, то отныне эти функции переданы Минналогов.
Таким образом, всеми вопросами по изготовлению и правильному применению акцизных марок с 2019 года будет заниматься Минналогов.