Büdcə müzakirələri yenidən başlayır - İKİNCİ OXUNUŞ
Sabah Milli Məclisin (MM) komitələrində 2019-cu ilin büdcə zərfinə daxil olan qanun layihələrinin növbəti müzakirəsi keçiriləcək.
Bu dəfə millət vəkilləri büdcə zərfini ikinci oxunuşda müzakirə edəcəklər.
İkinci oxunuşun ilkin müzakirələri beş komitənin - İqtisadi siyasət, Sənaye və sahibkarlıq, Aqrar siyasət, Təhlükəsizlik, müdafiə və korrupsiya ilə mübarizə, Təbii ehtiyatlar, ekologiya və energetika, həmçinin, Dini qurumlar və ictimai birliklər komitələrinin bircə iclasında keçiriləcək.
Komitələrin birgə iclasına MM-in İqtisadi siyasət, sənaye və sahibkarlıq komitəsinin sədri Ziyad Səmədzadə sədrlik edəcək.
İclasda komitə üzvləri ilə yanaşı, maliyyə naziri və onun müavini, əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri, həmçinin, digər nazirlik və dövlət qurumlarının rəhbər şəxsləri iştirak edəcəklər.

Бюджет вновь выносится на обсуждение - ВТОРОЕ ЧТЕНИЕ
В Милли меджлисе (парламент) Азербайджана во вторник пройдет обсуждение законопроектов, входящих в пакет бюджета на 2019 год, во втором чтении.
Предварительные обсуждения во втором чтении состоятся на совместном заседании пяти комитетов - по экономической политике, промышленности и предпринимательству, аграрной политике, вопросам безопасности, обороны и борьбы с коррупцией, природных ресурсов, экологии и энергетики, а также Госкомитета по общественным объединениям и религиозным структурам.
На совместном заседании будет председательствовать глава комитета Милли меджлиса по экономической политике, промышленности и предпринимательству Зияд Самедзаде.
В заседании, наряду с членами комитета, примут участие министр финансов и его заместитель, министр труда и социальной защиты населения, а также руководящие лица других министерств и государственных структур.