Bəzi istirahət mərkəzlərinin sahibləri cərimələndi - SİYAHI
Bakı şəhərinin Xəzər dənizi sahil zolağında Ekologiya və Təbii Sərvətlər və Daxili İşlər Nazirliklərinin əməkdaşları tərəfindən reydlər keçirilib.
Reydlər zamanı Binəqədi rayonu Xəzər sahili zonasında fəaliyyət göstərən “Həyat”, “Dəniz”, “Matros” və “Anar” istirahət mərkəzlərində əmələ gələn məişət tullantılarının ərazidə qalaqlandığı və qanunvericiliyə uyğun idarə olunmadığı müəyyən edilib.
Faktlarla bağlı obyekt sahibləri Hacı Sadıqov, Aydın Matatyayev, Rəşad Əlverdiyev və Anar Rüstəmov barəsində protokollar tərtib edilərək İnzibati Xətalar Məcəlləsinə əsasən, hər biri 800 manat məbləğində cərimə olunub.
Nöqsanların aradan qaldırılması məqsədilə obyekt sahiblərinə icrası məcburi olan müddətli “məcburi göstəriş”lər verilib.скачать dle 11.3

Оштрафованы владельцы некоторых центров отдыха
Сотрудники Министерства экологии и природных ресурсов и МВД проводят рейды в прибрежной полосе Каспия.
В ходе рейдов было установлено, что в центрах отдыха «Həyat», «Dəniz», «Matros» и «Anar» образовались груды бытовых отходов, которые не управляются в соответствии с законодательством.
В связи с данными фактами в отношении владельцев объектов Гаджи Садыгова, Айдына Мататьяева, Рашада Алвердиева и Анара Рустамова составлены протоколы, и согласно Кодексу об административных правонарушениях, каждый из них был оштрафован на 800 манатов. В целях устранения недостатков владельцам объектов были выданы обязательные к исполнению указания.скачать dle 11.3