Sahilləri çirkləndirən iaşə obyektləri cərimələndi - SİYAHI
Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi və Daxili İşlər Nazirliyi əməkdaşları tərəfindən Xəzər dənizinin sahil zolağında keçirilən birgə reydlər davam etdirilir.
Nazirlikdən verilən məlumata görə, reydlər zamanı Lənkəran rayonu Xəzər dənizi sahili zonasında fəaliyyət göstərən “Delfin” ictimai-iaşə obyektində formalaşan məişət-çirkab sularının təmizlənmədən birbaşa Xəzər dənizinə axıdıldığı, “Meduza”, “Su pərisi”, “Panarama”, “Məşədi”, “Gəl arada bir” ictimai iaşə obyektlərində isə əmələ gələn məişət tullantılarının qalaqlandığı və yandırıldığı müəyyən olunub.
Faktlarla bağlı qanun pozucuları barəsində protokollar tərtib edilib və onlar İnzibati Xətalar Məcəlləsinə əsasən, ümumilikdə 3100 manat məbləğində cərimə olunublar. Nöqsanların aradan qaldırılması üçün obyekt sahiblərinə icrası məcburi olan müddətli “məcburi göstəriş”lər verilib.

Загрязняющие побережье крупно оштрафованы
Сотрудники Министерства экологии и природных ресурсов и Министерства внутренних дел продолжают совместные рейды в прибрежной зоне Каспийского моря.
Как сообщили в министерстве, в ходе рейдов выяснилось, что объект общественного питания Delfin сливает отходы напрямую в Каспий, а объекты Meduza, Su pərisi, Panоrama, Məşədi, Gəl arada bir скапливают и сжигают мусор.
По фактам в отношении нарушителей закона был составлен протокол, и их оштрафовали в общей сложности на 3100 манатов в соответствии с Кодексом административных правонарушений. Владельцам объектов дано принудительное указание по устранению недочетов.