09.07.2018 15:19 30 558
APA agentliyinin xəbərinə görə, kanatın qırılması nəticəsində hotelin əməkdaşı, Qubanın Amsar kənd sakini 1992-ci il təvəllüdlü İsayev Rüzgar Mürvət oğlu ölüb.
Bundan başqa, Quba sakinləri 1958-ci il təvəllüdlü Həsənov Rafiq Əziz oğlu və 1985-ci il təvəllüdlü Əliməmmədov Ruhid Mehman oğlu xəsarət alaraq Quba Mərkəzi Rayon Xəstəxanasına yerləşdirilib.
Hoteldən kanatın qırılması və insanların xəsarət alması xəbərini oxu.az-a təsdiqləsələr də, ölən və yaralananların sayı barədə fərqli məlumat açıqlanıb:
“Bu məsələdə günah hotelin deyil, kanat üçün hotelə gələn şirkətin günahıdır. Təhlükəsizliyə riayət edilməyib. Hazırda araşdırma aparılır. Daha sonra ətraflı məlumat veriləcək”, - deyə, bildirən hotel nümayəndəsi hadisə zamanı bir nəfərin öldüyü, bir nəfərin isə yaralandığını qeyd edib.скачать dle 11.3

09.07.2018 15:19 30 627
По данным агентства АПА, в результате обрыва каната погиб сотрудник отеля - житель села Амсар Губинского района Рузгяр Мурват оглу Исаев 1992 года рождения.
Жители Губинского района Рафиг Азиз оглу Гасанов 1958 года рождения и Рухид Мехман оглу Алимамедов 1985 года рождения госпитализированы в Губинскую районную центральную больницу, сообщает агентство.
Факт обрыва каната подтвердили oxu.az в отеле, но дали другие данные о количестве погибших и раненых:
«Один человек погиб, один ранен. В произошедшем виновен не отель, а компания, занимавшаяся его ремонтом. Они не соблюли правила безопасности.
Сейчас ведется расследование, позже будет дана дополнительная информация», - сообщили в отеле.скачать dle 11.3