Bakının bəzi yollarında hərəkət məhdudlaşdırılır
Bakı şəhər Dövlət Yol Polisi İdarəsinin Yol Hərəkətinin Təhlükəsizliyinin Təbliği və İctimai qurumlarla Əlaqə bölməsinin rəisi, polis polkovniki Vaqif Əsədov bildirib ki, Səbail rayonu, Bibiheybət məscidindən Lökbatan dairəsinə qədər avtomobillərin hərəkəti tam məhdudlaşdırılmadan, dəyişiklik edilməklə, hərəkət yolun sağ zolağı istiqamətində nəzərdə tutulub.
Yarış iştirakçılarının təhlükəsizliyinin mühafizəsi məqsədilə yol iki hissəyə bölünməklə sürət həddi 30-50 km müəyyən olunub. Ərazi üzrə müvafiq yol nişanları quraşdırılıb və istiqamətverici xətlərlə hərəkət tənzimlənir. Səbail rayonunun “Şıx sahəsi” ərazisində, “Dostluq parkı”nda yoxlanış-buraxılış-keçid hissələri tam nəzarətə götürülməklə polis əməkdaşları tərəfindən mühafizə olunur.
V. Əsədov bildirib ki, qeyd edilən ərazilər üzrə yarışların startı verilən andan etibarən paytaxtın Şimal tərəfindən giriş və çıxışı digər yolla tövsiyə olunur. Bibiheybət məscidindən şimal istiqamətində süni sıxlığın yaranmaması üçün 20-ci sahə dairəsindən dağüstü yolla – Badamdar qəsəbəsindən keçməklə Mikayıl Müşfiq küçəsi ilə III kənar dairəvi yolla, Şimaldan paytaxt mərkəzinə doğru hərəkət edənlər Lökbatan dairəsindən III kənar dairəsi yolla Yasamal rayonu ərazindən qeyd edilən yolla hərəkət edə bilər:
“Dünya çempionatının yüksək təhlükəsizlik səviyyəsində təşkili və keçirilməsi məqsədilə hazırlıq işlərinin gedişi, qonaqların qarşılanması və yerləşdirilməsi üzrə işlər planlı və qrafikə uyğun davam etdirilir”.
Sürücülərdən və avtomobil sahiblərindən bu istiqamətdə şəxsi avtomobillərdən mümkün qədər az istifadə etmələrini və ictimai nəqliyyata üstünlük vermələri xahiş olunub.

Закрываются некоторые дороги Баку
Движение автомобилей на ряде столичных дорог будет перекрыто в связи с проведением в Баку 5-9 июня чемпионата мира по велосипедному спорту BMX.
Как сообщил oxu.az начальник отдела по пропаганде безопасности дорожного движения и связи с общественными структурами Вагиф Асадов, планируется закрыть левую полосу движения на дороге от мечети Бибиэйбат до Локбатанского круга в Сабаильском районе Баку, передаёт Median.Az.
С целью охраны безопасности участников дорожного движения дорога разделена на две части, а максимальная скорость установлена в 30-50 км в час. На дороге установлены соответствующие знаки и разметка.
По словам В.Асадова, после начала соревнований для предотвращения искусственной пробки от мечети Бибиэйбат в северном направлении автомобили, направляющиеся от круга 20-го участка по нагорной дороге - через поселок Бадамдар по улице Микаила Мушвига - в сторону центра города, смогут ехать по Локбатанскому кругу по третьей кольцевой дороге в Ясамальском районе.
Владельцам автомобилей, едущих в данном направлении, рекомендуется по возможности меньше пользоваться личным транспортом и отдавать предпочтение общественному.