Ramil Usubov: Son 15 ildə polislərin maaşı 16 dəfə artıb
Dünya çox çətin dövrdə yaşayır. Son iyirmi ildə onlarla ölkə bir anın içində vətəndaş müharibəsinə sürüklənib, dövlətçiliyini, müstəqillyini itirib, milyonlarla əhali qaçqına çevrilib.
Bunu “Azərbaycan” qəzetinə müsahibəsində daxili işlər naziri, general-polkovnik Ramil Usubov deyib.
“Yaşadığımız bölgənin də daxil olduğu coğrafi ərazidə terror, siyasi xaos, dini radikalizm yönündə çoxsaylı müharibələr yaşanır. Bu bəlalar Azərbaycanın sərhədinə doğru irəliləyir və onu ölkəmizə keçirmək istəyən məlum qüvvələr uzun illərdir ki, dayanmadan fəaliyyətdədirlər.
Lakin prezident İlham Əliyevin düzgün siyasəti, müdrik qərarları nəticəsində Azərbaycan bu problemlərdən uğurla qorunur, ictimai sabitlik, kriminogen durum ciddi nəzarət altında saxlanılır”, - deyə nazir bildirib.
Ramil Usubov qeyd edib ki, son 15 ildə bəzilərinin təməlqoyma və ya açılış mərasimlərində cənab prezidentin şəxsən iştirak etdiyi yüzlərlə obyektin tikintisi və ya yenidən qurulması başa çatdırılıb, minlərlə nəqliyyat vasitəsi, xüsusi texnika alınıb:
“Sahə polis məntəqələrindən baş idarələrədək bütün inzibati xidmət müəssisələri yenilənib, maddi-texniki təminatı yüksəldilib, informasiya texnologiyaları ilə təchizatı yüksək səviyyəyə çatıb.
Bu müddətdə vəzifə və rütbəyə görə maaşların artırılması ilə bağlı 14 sərəncam imzalanıb və nəticədə əməkhaqları orta hesabla 16 dəfə artıb.
Şəxsi heyətin gərgin əməyi və fədakar xidməti dövlət başçısı İlham Əliyev tərəfindən yüksək qiymətləndirilərək, ötən 15 ildə 626 əməkdaş dövlət mükafatları ilə təltif olunub, 44 rəhbər vəzifəli şəxs ali xüsusi rütbələrə layiq görülüb”.скачать dle 11.3

Министр: Зарплаты полицейских выросли в 16 раз
Как передает Median.Az, об этом в интервью газете «Азербайджан» сказал министр внутренних дел, генерал-полковник Рамиль Усубов.
«Сильная поддержка президента Ильхама Алиева органам внутренних дел стимулирует нас в нашей служебной деятельности. За последние годы построены и реконструированы сотни объектов, в открытии которых лично принимал участие господин президент, закуплены сотни единиц транспортных средств и специальной техники.
Обновлены все административно-служебные предприятия, начиная от полицейских участков, заканчивая главными управлениями, улучшена материально-техническая база, снабжение информационными технологиями.
За этот период подписаны 14 распоряжений в связи с повышением заработных плат за звания и должности, и в результате этого заработные платы в среднем повышены в 16 раз.
Глава государства высоко ценит напряженный труд и отвагу личного состава. За последние 15 лет 626 сотрудников удостоены государственных премий, 44 должностных лица получили высшие почетные звания.
Существующая общественно-политическая стабильность в нашей стране является результатом деятельности президента Ильхама Алиева и основным фактором развития и независимого курса Азербайджана», - отметил министр.