Rusiyada yeniyetmə balta ilə məktəbə hücum etdi – VİDEO
Ulan-ude şəhərində yeniyetmə balta ilə məktəbə basqın edib, bir neçə şagirdi yaralayıb, yanğın törədib.
Oxu.Az xəbər verir ki, bu barədə “İnterfaks”a Buryatiya Respublikası DİN mətbuat xidmətindən məlumat daxil olub.
Hadisə yerində polis əməkdaşları iş aparır, insident və onun başvermə səbəbləri araşdırılır.  Yeniyetmənin törətdiyi yanğın söndürülüb. Binadan 500-dən çox insanın təxliyyə edildiyi bildirilir.
Yerli “Тивиком” telekanalı üç şagirdin xəsarət aldığı xəbərini yayıb. Zərərçəkənlərdən biri ağır vəziyyətdə xəstəxanaya çatdırılıb. Hələ rəsmi qaydada təsdiq olunmamış məlumata əsasən, balta ilə hücum həyata keçirən şəxs doqquzuncu sinif şagirdi olub. Onun yanğını özü ilə gətirdiyi “molotov kokteyli” ilə törətdiyi ehtimal edilir.скачать dle 11.3

В России подросток напал на школу с топором – ВИДЕО
Как передает Median.Az, об этом в пятницу, 19 января, «Интерфаксу» сообщили в пресс-службе МВД Бурятии.
На месте происшествия работают сотрудники полиции, выясняются обстоятельства случившегося. Возгорание ликвидировали. Из здания эвакуировали более 500 человек.
Местный телеканал «Тивиком» передает, что пострадали трое школьников. Один из них в тяжелом состоянии доставлен в больницу. По неподтвержденным данным, напавший — ученик девятого класса. Отмечается, что он, вероятно, использовал «коктейль Молотова».скачать dle 11.3