Rusiyada məktəbə silahlı hücum: Yaralılar var
Rusiyanın Perm şəhərində üzlərində maska olan naməlum şəxslərin məktəbə etdiyi hücum nəticəsində səkkiz şagird və bir müəllimə bıçaq xəsarətləri alıb.
Oxu.az xəbər verir ki, bu barədə “RİA Novosti” Perm diyarının Ərazi Təhlükəsizlik Nazirliyinə istinadən məlumat yayıb.
Nazirliyin mətbuat xidmətinin nümayəndəsi hadisə yerinə polis, təcili tibbi yardım əməkdaşları və Perm rəhbərliyindən olan nümayəndələrin göndərildiyini bildirib.
İnsident  Motovilixinsk rayonunda yerləşən, xüsusi fənlərin intensiv şəkildə tədris olunduğu 127 nömrəli məktəbdə, yerli vaxtla 10:19 radələrində baş verib. Silahlı hücum nəticəsində doqquz nəfər bıçaq xəsarətləri alıb: Zərərçəkənlərdən biri müəllim, səkkizi şagirdir”, – deyə nazirliyin rəsmisi bildirib.

Резня в российской школе
Как передает Median.Az, об этом сообщает РИА «Новости» со ссылкой на данные министерства территориальной безопасности края.
Как заявил представитель пресс-службы министерства территориальной безопасности, на место выехали полицейские, бригады скорой помощи и руководство края.
Инцидент произошел в школе № 127 с углубленным изучением отдельных предметов, которая находятся в Мотовилихинском районе, в 10.19 по местному времени.
«Двое преступников в масках совершили нападение на учительницу и учеников. В результате вооруженного нападения ножевые ранения получили девять человек: одна учительница и восемь учеников», - сообщили в ведомстве.