Azərbaycan və İran XİN başçıları Bişkekdə görüşüblər
Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Bişkekdə İran İslam Respublikasının xarici işlər naziri Abbas Əraqçı ilə görüşüb.
Bildirilib ki, nazirlər Azərbaycan-İran ikitərəfli münasibətlərinin cari vəziyyəti və inkişaf perspektivlərini, qarşılıqlı maraq doğuran sahələrdə əməkdaşlığın genişləndirilməsini müzakirə ediblər.
Həmçinin regional məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb. Nazirlər müntəzəm yüksəksəviyyəli dialoqun davam etdirilməsinin və iki ölkə arasında qarşılıqlı faydalı layihələrin irəlilədilməsinin vacibliyini vurğulayıblar.скачать dle 11.3

Главы МИД Азербайджана и Ирана встретились в Бишкеке
Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов встретился в Бишкеке с министром иностранных дел Ирана Сейидом Аббасом Арагчи.
Об этом заявили в пресс-службе Министерства иностранных дел Азербайджана.
Министры обсудили текущее состояние и перспективы развития азербайджано-иранских отношений, расширение сотрудничества в сферах, представляющих взаимный интерес, а также обменялись мнениями по региональным вопросам.
Стороны подчеркнули важность продолжения регулярного диалога на высоком уровне и продвижения взаимовыгодных проектов между двумя странами.скачать dle 11.3