Şəhid anası tələbə adını qazandı
Median.Az Azxeber.com-a istinadən xəbər verir ki, Maya Quliyeva Azərbaycan Dövlət Aqrar Universitetinə qəbul olunub.
Qeyd edək ki, Maya Quliyeva bundan əvvəl kollecdə təhsil alıb.
Xalid Mahmud oğlu Həsən 26 yanvar 1995-ci ildə Sumqayıt şəhərində anadan olub. Atası Mahmud Həsən əslən Misirdən, anası Maya Quliyeva isə Ağdam rayonundandır.
Xalid Həsən Vətən müharibəsi zamanı - 4 noyabr 2020-ci ildə Kəlbəcər-Şuşa yolu istiqamətində, Ağdərə ərazisində şəhid olub.
O, ölümündən sonra Azərbaycan Prezidentinin Sərəncamı ilə III dərəcəli "Vətənə xidmətə görə" ordeni və digər medallarla təltif edilib.

Мать шехида стала студенткой
Как сообщает Median.Az со ссылкой на azxeber.com, она зачислена в Азербайджанский государственный аграрный университет.
Отметим, что ранее М.Гулиева получила среднее специальное образование в колледже.
Халид Гасан родился 26 января 1995 года в городе Сумгайыте. Его отец - Махмуд Гасан, уроженец Египта, а мать - родом из Агдамского района.
Халид Гасан героически погиб во время Отечественной войны - 4 ноября 2020 года - в направлении дороги Кельбаджар - Шуша, на территории Агдере.
Указом Президента Азербайджана он был посмертно награжден орденом "За службу Отечеству" III степени и другими медалями.