22.08.2026 14:09 249
Belə ki, ötən ilin aprel ayında Bakıda yerləşən "MedAura" Klinikasında rinoplastika əməliyyatı keçirən 34 yaşlı Nigar Budaqlı daha sonra iflic vəziyyətinə düşüb. Uzun müddət müalicə alan qadın ötən gün həyatını itirib.
* Burun əməliyyatına sağlam girib iflic olaraq çıxdı: Cərrah isə aparatın işləmədiyini deyir
Qeyd edək ki, Nigar Budaqlının əməliyyatdan sonra iflic vəziyyətinə düşməsi ilə bağlı daha əvvəl də məlumat yayılıb.
Xatırladaq ki, Nəsimi Rayon Məhkəməsi "MedAura" Klinikasında rinoplastika əməliyyatından sonra Nigar Budaqlının komaya düşməsi ilə bağlı cinayət işi üzrə hökm elan edib.
Lor-estetik cərrah Yaqub Əsədi və anestezioloq Cəmilə Əliyeva səhlənkarlıqda təqsirli bilinərək 3 il müddətinə azadlıqdan məhrum ediliblər. Həmçinin hər iki həkimin tibbi fəaliyyətlə məşğul olmaq hüququ 2 il müddətinə əllərindən alınıb.

Как сообщает Median.Az со ссылкой на News24.az, Нигяр Будагова (1990 г.р.), перенесшая ринопластику в апреле прошлого года в клинике MedAura в Баку, после хирургического вмешательства оказалась парализована. Несмотря на длительное лечение, женщина скончалась.
* В Баку женщину парализовало после ринопластики: врачи обвиняют друг друга
Напомним, Насиминский районный суд уже вынес приговор по уголовному делу, возбужденному по факту впадения Н.Будаговой в кому в клинике MedAura. Пластический хирург Ягуб Асади и анестезиолог Джамиля Алиева были признаны виновными в халатности и приговорены к 3 годам лишения свободы. Кроме того, оба врача были лишены права заниматься медицинской деятельностью сроком на 2 года.