38 yaşlı kişi sevgilisinin evinə gəldi, qızına təcavüz etdi - Saatlıdakı cinayətin TƏFƏRRÜATI
Hadisə Saatlı rayonu ərazisində keçmiş məcburi köçkünlərin məskunlaşdığı şəhərcikdə baş verib. Ağdam rayon sakini, 1988-ci il təvəllüdlü Anar İsayev (soyadı şərtidir) adıçəkilən şəhərcikdə xanımla tanış olub. O, himayəsində yetkinlik yaşına çatmayan qızı olan xanımla bir müddət sevgili olduqdan sonra bir yerdə yaşamağa qərar verib. Əvvəlcə qadın qızını anasının himayəsində saxlasa da, təxminən bir ildən sonra qadın yetkinlik yaşına çatmayan qızını Anarın razılığı ilə yaşadıqları evə gətirib və birlikdə yaşamağa başlayıblar.
Qadın işlədiyindən onun qızı evdə tək qalmalı olub. Bundan istifadə edən Anar tez-tez evə gələrək qıza qarşı seksual hərəkətlər etməyə başlayıb. O, qızı anasını öldürməklə hədələyərək onunla mütəmadi seksual xarakterli hərəkətlər edib və bu barədə heç kimə məlumat verməməyi tapşırıb.
Bir müddətdən sonra o, yenidən evdə qızla seksual xarakterli hərəkətlər edərkən ona bədən xəsarətləri yetirib. Hadisədən xəbər tutan qızın dayısı bu barədə polisə məlumat verib. Faktla bağlı cinayət işi başlanılıb. Polis əməkdaşlarının keçirdikləri tədbirlərlə A.İsayev saxlanılıb və barəsində məhkəmə qərarı ilə həbs qətimkan tədbiri seçilib.
İş Lənkəran Ağır Cinayətlər Məhkəməsinə göndərilib. Məhkəmənin hökmü ilə A.İsayev 11 il azadlıqdan məhrum edilib.

В Саатлинском районе 38-летний мужчина изнасиловал несовершеннолетнюю дочь своей сожительницы
Как сообщает Oxu.Az, происшествие произошло на территории Саатлинского района в городке, где проживают бывшие вынужденные переселенцы. Уроженец Агдамского района Анар Исаев (1988 г.р., фамилия условная - ред.) познакомился с женщиной, на попечении которой находилась несовершеннолетняя дочь, в указанном населенном пункте. После того как он некоторое время встречался с ней, они решили жить вместе. Сначала женщина оставила дочь на попечении своей матери, однако примерно через год с согласия Анара привезла несовершеннолетнюю в дом, где они проживали.
Поскольку женщина работала, её дочь была вынуждена оставаться дома одна. Воспользовавшись этим, Анар стал часто приходить домой и совершать сексуальные действия в отношении девочки. Он угрожал несовершеннолетней убийством её матери, систематически совершал действия сексуального характера и требовал никому об этом не сообщать.
Спустя некоторое время, когда он вновь совершал действия сексуального характера с девочкой дома, он причинил ей телесные повреждения. Узнавший о случившемся дядя пострадавшей сообщил об этом в полицию. По данному факту было возбуждено уголовное дело. В результате проведённых сотрудниками полиции мероприятий А.Исаев был задержан, решением суда в отношении его была избрана мера пресечения в виде ареста.
Дело было направлено в Лянкяранский суд по тяжким преступлениям, который приговорил А.Исаева к 11 годам лишения свободы.скачать dle 11.3