Xatirə İslam və həyat yoldaşının qayda pozuntusuna hüquqi qiymət verildi - Video
Sosial şəbəkələrdə müğənni Xatirə İslam və həyat yoldaşı Fəxrəddin Musazadənin skuteri təhlükəli şəkildə idarə etməsini əks etdirən görüntülər araşdırılıb.
Bakı Şəhər Dövlət Yol Polisi İdarəsindən bildirilib ki, F.Musazadə polis orqanına dəvət olunmaqla barəsində İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 338.4-1.8-ci (kiçik elektrik nəqliyyat vasitələrini idarə edən şəxslər tərəfindən sərnişin daşınması) maddəsinə uyğun cərimə tətbiq edilməklə profilaktiki söhbətlər aparılıb, yol hərəkəti qaydalarına ciddi əməl edilməsinin vacibliyi diqqətinə çatdırılıb:
"Bir daha kiçik elektrikli nəqliyyat vasitələrindən istifadə edən şəxsləri özlərinin və digər hərəkət iştirakçılarının həyat və sağlamlığını təhlükə altına qoyan hərəkətlərdən çəkinməyə, qanunvericiliyin tələblərinə ciddi riayət etməyə çağırırıq".

Певицу Хатиру Ислам и её мужа оштрафовали за нарушение ПДД - ВИДЕО
Были проверены кадры, на которой певица Хатира Ислам и её супруг Фахраддин Мусазаде опасно передвигаются на электроскутере.
В Управлении Государственной дорожной полиции города Баку сообщили, что Ф.Мусазаде был вызван в полицию. В отношении его составлен административный протокол по статье 338.4-1.8 Кодекса об административных проступках (перевозка пассажиров лицами, управляющими малогабаритными электрическими транспортными средствами), а также выписан штраф. Кроме того, с ним была проведена профилактическая беседа, в ходе которой ему напомнили о необходимости строгого соблюдения правил дорожного движения.
"Мы ещё раз призываем всех пользователей малогабаритных электрических транспортных средств воздерживаться от действий, создающих угрозу жизни и здоровью как для них самих, так и для других участников дорожного движения, а также неукоснительно соблюдать требования законодательства", - отметили в управлении.