ABŞ-də üzərində Trampın təsviri olan qızıl sikkə buraxılacaq
ABŞ-də üzərində ölkə rəhbəri Donald Trampın şəkli olan 1 dollarlıq qızıl sikkə dövriyyəyə buraxılacaq.
Bu barədə ABŞ-nin maliyyə naziri Skott Bessent sosial şəbəkə hesabında məlumat yayıb.
"Ölkənin müstəqilliyinin 250 illiyinin şərəfinə ABŞ Zərbxanası azadlığın əbədi irsini və vətənpərvərliyin daimi simvolunu ehtiramla yad etmək məqsədilə 1 dollar dəyərində yeni qızıl sikkənin istehsalına başlayacaq. Sikkənin üzərində prezident Tramp təsvir olunub", - deyə nazir bildirib.
Bessent həmçinin əlavə edib ki, bu sikkə ABŞ dəyərlərinin gücünü və xalqın gələcəyə olan vədini tərənnüm edəcək.скачать dle 11.3

В США выпустят золотую монету с изображением Трампа
В США выпустят золотую монету номиналом 1 доллар с изображением американского президента Дональда Трампа.
Об этом сообщил глава Минфина страны Скотт Бессент в социальной сети X.
"В честь 250-летия независимости Америки Монетный двор США начнет чеканку новой золотой монеты номиналом 1 доллар, чтобы почтить непреходящее наследие свободы и непреходящий символ патриотизма. На монете изображен президент Трамп", - написал министр.
Бессент отметил, что монета будет "прославлять силу американских ценностей и обещание нации".