Qəbul imtahanının 2-ci cəhdində iştirak etmək istəyənlərin NƏZƏRİNƏ!
Bildirilib ki, iyulun 12-də III ixtisas qrupuna aid DT və TC altqruplarının hər ikisini seçənlər üçün coğrafiya fənni üzrə əlavə imtahan da keçiriləcək.
Qeyd olunub ki, imtahanda iştirak edəcək abituriyentlər buraxılış vərəqəsini çap edə bilərlər.
İmtahan iştirakçıları dim.gov.az saytı ilə yanaşı, my.gov.az portalı və ya "mygov" mobil tətbiqi vasitəsilə də Dövlət İmtahan Mərkəzinin "Namizədlərə imtahana buraxılış vərəqələrinin internet vasitəsilə verilməsi" xidmətindən istifadə edərək "İmtahana buraxılış vərəqəsi"ni çap edə bilərlər.
"İmtahana buraxılış vərəqəsi"ndə imtahanın keçiriləcəyi tarix, şəhər (rayon), bina, zal, başlanma vaxtı və abituriyentin imtahan binasına gəlmə vaxtı və s. məlumatlar qeyd olunub.
- İmtahana buraxılış vərəqəsi;
- Şəxsiyyəti təsdiq edən sənədin əsli:
a) Azərbaycan Respublikasının vətəndaşları (16 yaşı tamam olmayan iştirakçılar da daxil olmaqla) şəxsiyyət vəsiqəsini;
- Şəxsiyyət vəsiqəsində şəkli olmayan iştirakçılar digər sənədlərlə yanaşı, təhsil müəssisəsi tərəfindən verilmiş və fotoşəkilləri yapışdırılmış arayışı (arayışa iştirakçının 3x4sm ölçülü şəkli yapışdırılır və şəkil möhürlə təsdiqlənir).
Qeyd edək ki, imtahanlar saat 10:00-da başlanır. 09:45-dən sonra gələn iştirakçılar imtahan binasına buraxılmırlar.
İştirakçıların imtahan binasına rahat şəkildə daxil olması üçün binaya müxtəlif gəlmə vaxtları müəyyən edilib və imtahan iştirakçısının buraxılış vərəqəsində həmin vaxt göstərilib. Ona görə də imtahan binasına buraxılış vərəqəsində qeyd olunan vaxtda gəlmək tövsiyə olunur.

ВНИМАНИЮ желающих участвовать во 2-й попытке вступительного экзамена
В этот же день будет проведён дополнительный экзамен по географии для тех, кто выбрал обе подгруппы DT и TC, относящиеся к III группе специальностей.
Отмечается, что абитуриенты, намеревающиеся участвовать в экзамене, уже могут распечатать пропускной лист на сайте dim.gov.az, а также через портал my.gov.az или мобильное приложение MyGov.
В пропускном листе указаны дата экзамена, город (район), здание, аудитория, время начала и время прибытия на экзамен и другие сведения.
Участники экзамена должны иметь при себе следующие документы:
- пропускной лист на экзамен;
- оригинал документа, удостоверяющего личность:
а) граждане Азербайджанской Республики (включая участников младше 16 лет) - удостоверение личности;
б) иностранцы и лица без гражданства - разрешение, выданное Государственной миграционной службой; лица, получившие статус беженца, а также члены их семей - удостоверение беженца.
Участники без фотографии в удостоверении личности должны дополнительно предоставить справку из учебного заведения с фотографией, заверенную печатью (фото 3x4 см приклеивается к справке).
Экзамены начинаются в 10:00, участники, прибывшие после 09:45, в здание не допускаются. При этом для удобства участников в пропускном листе указано разное время входа в экзаменационные здания. Рекомендуется приходить строго в указанное время.