Tanınmış türkiyəli müğənninin qardaşı həbs edildi
İstanbul Anadolu Respublika Baş Prokurorluğunun Şile Bələdiyyəsinə qarşı apardığı istintaq çərçivəsində növbəti əməliyyat keçirilib.
Bu barədə Türkiyə KİV-i məlumat yayıb.
İstintaq çərçivəsində Şile Bələdiyyə sədri Özgür Kabadayının rəhbərlik etdiyi iddia olunan cinayətkar qruplaşma ilə bağlı keçirilən əməliyyat zamanı saxlanılan 17 şübhəlidən 13-ü barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilib, dörd nəfər isə məhkəmə nəzarəti şərti ilə sərbəst buraxılıb.
Şübhəlilər "cinayətkar təşkilat yaratmaq və ona üzv olmaq", "rüşvətalma", "hədə-qorxu yolu ilə pul tələbetmə" və "tender saxtakarlığı" kimi ittihamlarla üzləşiblər.
Həbs edilənlər arasında tanınmış müğənni Haluk Leventin qardaşı Berkant Acil də var. Məhkəmənin qərarı ilə o da həbsxanaya göndərilib.скачать dle 11.3

Aрестован брат известного турецкого певца
В рамках расследования, проводимого Главной прокуратурой анатолийской части Стамбула в отношении муниципалитета Шиле, состоялась очередная спецоперация.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на турецкие СМИ, в ходе соответствующих мероприятий, проведенных против преступной группировки, которую, предположительно, возглавлял мэр Шиле Озгюр Кабадайы, были задержаны 17 подозреваемых. Суд арестовал 13 из них, а остальных отпустил под судебный надзор.
Подозреваемым предъявлены обвинения в "создании преступной организации и членстве в ней", "получении взятки", "вымогательстве денег путем запугивания" и "фальсификации тендеров".
Среди арестованных также оказался брат известного певца Халука Левента - Беркант Аджиль. Решением суда он также отправлен в тюрьму.скачать dle 11.3