Tələbələrin yerdəyişməsinə başlanılır - TARİX AÇIQLANDI
2026-2027-ci tədris ili üçün ali və orta ixtisas təhsili müəssisələrində oxuyan tələbələrin yerdəyişməsi üzrə sənəd qəbuluna başlanılır.
Bildirilib ki, sənəd qəbulu elektron formada həyata keçiriləcək.
"Yerdəyişmə prosesində ali və orta ixtisas təhsili müəssisələrinin normativ təhsil müddətində təhsil alan, təhsil aldığı müddət ərzində təhsil proqramı ilə həmin dövr üçün müəyyən olunmuş kreditlərin ən azı yarısını toplamış tələbələr iştirak edə bilərlər.
Müraciətlərin qəbulu 13 iyul 2026-cı il saat 10:00-da başlayacaq və 19 iyul 2026-cı il saat 18:00-dək davam edəcək. Yerdəyişmə prosesində iştirak etmək istəyən tələbələr portal.edu.az platformasında qeydiyyatdan keçərək "şəxsi kabinet" yaratmalı, istifadəçi adı və şifrə vasitəsilə müvafiq bölməyə daxil olmalı, elektron müraciət formasını dolduraraq təsdiq etməlidirlər.
Tələbələr müraciət zamanı daxil etdikləri məlumatların düzgünlüyünə diqqət etməli və proseslə bağlı elan edilən müddətlərə riayət etməlidirlər", - məlumatda qeyd edilib.скачать dle 11.3

Начинается прием документов для перевода студентов
Начинается прием документов для перевода студентов высших и средних специальных учебных заведений в другие вузы и ссузы на 2026/27 учебный год.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Государственное агентство по науке и высшему образованию Азербайджана, прием документов будет осуществляться в электронном формате.
"В переводе могут принять участие студенты высших и средних специальных учебных заведений, проходящие обучение в пределах установленного нормативного срока и набравшие не менее половины кредитов, предусмотренных образовательной программой для соответствующего этапа.
Прием заявлений начнется 13 июля в 10:00 и продлится до 18:00 19 июля. Желающим принять участие в процессе перевода необходимо зарегистрироваться на платформе portal.edu.az, создать личный кабинет, войти в соответствующий раздел с помощью логина и пароля, заполнить электронную форму заявления и подтвердить ее.
При подаче заявления студентам следует внимательно проверять правильность внесенных данных, а также соблюдать установленные сроки проведения процедуры", - говорится в информации.скачать dle 11.3