Azərbaycanda bir qrup şəxsə YENİ MƏNZİLLƏR veriləcək
Azərbaycanın daha bir rayonunda əlilliyi müəyyən edilmiş bir qrup şəxsə və şəhid ailələrinə yeni mənzillər veriləcək.
İqtisadiyyat.az-a istinadla xəbər verir ki, Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi tabeliyində fəaliyyət göstərən Sosial Xidmətlər Agentliyi bununla bağlı müvafiq hazırlıq işlərinə başlayıb.
Həyata keçirilən tədbirlərin davamı olaraq sözügedən kateqoriyaya aid şəxslərə Yardımlı rayonunda 10 ədəd üçotaqlı, 18 ədəd ikiotaqlı və dörd ədəd birotaqlı mənzilin verilməsi nəzərdə tutulur.
Məlumata əsasən, əlilliyi müəyyən olunmuş şəxslərə və şəhid ailələrinə təqdim ediləcək həmin mənzillərin satın alınmasına təxminən 2.6 milyon manata yaxın vəsaitin sərf olunacağı proqnozlaşdırılır.скачать dle 11.3

В Азербайджане группе лиц будут предоставлены новые квартиры
Как сообщает Median.Az со ссылкой на iqtisadiyyat.az, Агентство социальных услуг при Министерстве труда и социальной защиты населения приступило к соответствующим подготовительным работам в рамках реализации проекта.
В продолжение реализуемых мероприятий лицам, относящимся к указанным категориям, будут предоставлены 10 трехкомнатных, 18 двухкомнатных и четыре однокомнатные квартиры в Ярдымлинском районе.
Согласно информации, на приобретение жилья планируется направить около 2.6 млн манатов.скачать dle 11.3