Azərbaycanın üç rayonunda bəzi şəxslərə yeni mənzillər veriləcək
Azərbaycanın üç rayonunda əlilliyi müəyyən edilmiş şəxslərə və şəhid ailələrinə yeni mənzillər veriləcək.
"Trend"ə istinadən xəbər verir ki, artıq bununla bağlı Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyi hazırlıq işlərinə başlayıb.
Belə ki, Neftçalada 20 ədəd üçotaqlı, Saatlıda 27 ədəd ikiotaqlı, 18 ədəd üçotaqlı, Salyanda isə 44 ədəd üçotaqlı mənzil əlilliyi müəyyən edilmiş şəxslərə və şəhid ailələrinə təhvil veriləcək.
Agentlik sözügedən şəxslərin mənzillərlə təmin olunmasının 10,5 milyon manata başa gələcəyini proqnozlaşdırıb.скачать dle 11.3

Некоторым гражданам Азербайджана будут предоставлены новые квартиры
В трех районах Азербайджана лицам с инвалидностью и семьям шехидов будут предоставлены новые квартиры.
Как сообщает Trend, Агентство социальных услуг при Министерстве труда и социальной защиты населения уже начало подготовительные работы.
Так, в Нефтчале будут переданы 20 трехкомнатных квартир, в Саатлы - 27 двухкомнатных и 18 трехкомнатных квартир, а в Сальяне - 44 трехкомнатные квартиры лицам с инвалидностью и семьям шехидов.
Агентство прогнозирует, что обеспечение указанных лиц квартирами обойдется в 10.5 млн манатов.скачать dle 11.3