Leyla və Arzu Əliyevalar "CandyFest" yay festivalını ziyarət edib, "Sehrli mirvari" su sirki şousunu izləyiblər - FOTO
27.06.2026 13:41 384
İyunun 26-da Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva və Bakı Media Mərkəzinin rəhbəri Arzu Əliyeva Bakı Bulvarında keçirilən "CandyFest" yay festivalını ziyarət ediblər.
AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, əvvəlcə qonaqlara festival barədə ətraflı məlumat verilib.
Bildirilib ki, iyunun 1-dən başlayan festival iyulun sonunadək davam edəcək. Burada hər yaş qrupundan olan qonaqlar üçün təqdimatlar nəzərdə tutulub. Qeyd olunub ki, festival zamanı hər gün saat 17:00-dan 19:00-dək uşaqlar üçün maraqlı tamaşalar, interaktiv oyunlar və əyləncə proqramları təşkil olunur.
Ziyarət zamanı Leyla Əliyeva və Arzu Əliyeva festival çərçivəsində təşkil olunmuş yarmarka ərazisi və müxtəlif köşklərə baş çəkiblər. Qonaqlar köşklərdə təamların dadına baxıb, festival ziyarətçiləri ilə görüşüb, şəkillər çəkdiriblər. Ziyarət zamanı qonaqlara müxtəlif hədiyyələr də təqdim olunub.
Sonra Leyla Əliyeva və Arzu Əliyeva açıq səma altında keçirilən "Sehrli mirvari" su sirki şousunu izləyiblər. Daha sonra nağıl qəhrəmanlarının iştirakı ilə işıq, musiqi və akrobatik elementlərin yer aldığı tamaşa nümayiş olunub.

Лейла Алиева и Арзу Алиева посетили летний фестиваль CandyFest и посмотрели шоу цирка на воде "Волшебная жемчужина" - ФОТО
27.06.2026 13:41 171
Лейла Алиева и Арзу Алиева посетили летний фестиваль CandyFest и посмотрели шоу цирка на воде
26 июня вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева и руководитель Баку Медиа Центрa Арзу Алиева посетили летний фестиваль CandyFest, проходящий на Бакинском бульваре.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, сначала гостям была предоставлена подробная информация о фестивале.
Фестиваль, стартовавший 1 июня, продлится до конца июля. Здесь предусмотрены презентации для гостей всех возрастных групп. Было указано, что во время фестиваля ежедневно с 17:00 до 19:00 для детей организуются интересные спектакли, интерактивные игры и развлекательные программы.
Лейла Алиева и Арзу Алиева посетили территорию ярмарки и различные киоски, организованные в рамках фестиваля. Гостьи продегустировали угощения в киосках, встретились с посетителями фестиваля и сфотографировались с ними. Во время посещения гостьям также были вручены различные подарки.
Затем Лейла Алиева и Арзу Алиева посмотрели шоу цирка на воде "Волшебная жемчужина", проходящее под открытым небом. Далее было продемонстрировано представление с участием сказочных персонажей, включавшее в себя световые, музыкальные и акробатические элементы.