Edi Rama İlham Əliyevi təbrik edib
Albaniya Respublikasının Baş naziri Edi Rama Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə təbrik məktubu göndərib.
Azərbaycanın Müstəqillik Günü münasibətilə Sizə və xalqınıza təbriklərimi və ən xoş arzularımı çatdırıram.
Fürsətdən istifadə edərək ölkələrimiz arasında mükəmməl səviyyədə olan əməkdaşlığa görə Sizə minnətdarlığımı bildirirəm. İkitərəfli əlaqələrimizin daha da genişləndirilməsinə həmişə hazır olduğumuzu bir daha təsdiqləyirəm.
Ölkənizə davamlı tərəqqi arzulayır, Zati-alinizə olan ən yüksək ehtiramımı qəbul etməyinizi xahiş edirəm".скачать dle 11.3

Эди Рама поздравил Ильхама Алиева
Премьер-министр Республики Албания Эди Рама направил Президенту Азербайджанской Республики Ильхаму Алиеву поздравительное письмо.
Передаю Вам и Вашему народу поздравления и наилучшие пожелания по случаю Дня независимости Азербайджана.
Пользуясь случаем, выражаю Вам признательность за сотрудничество между нашими странами, находящееся на превосходном уровне. Вновь подтверждаю неизменную готовность к дальнейшему расширению двусторонних связей.
Желаю Вашей стране постоянного прогресса, прошу принять мое высочайшее почтение к Вашему превосходительству".скачать dle 11.3