İlham Əliyevə təbrik məktubları gəlməkdə davam edir
Sloveniya Respublikasının Prezidenti Nataşa Pirts Musar Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə təbrik məktubu göndərib.
"Azərbaycan Respublikasının Müstəqillik Günü münasibətilə Sizə Sloveniya Respublikasının vətəndaşları adından və şəxsən öz adımdan səmimi təbriklərimi çatdırıram. Həmçinin ölkənizə davamlı tərəqqi və inkişaf, xalqınıza firavanlıq arzulayıram.
Mən ölkələrimiz və xalqlarımız arasında sıx əlaqələri daha da dərinləşdirən, dostluğa və ortaq maraqlara əsaslanan ikitərəfli əməkdaşlığımızın möhkəmlənməsini böyük məmnunluqla alqışlayıram. Sloveniya Azərbaycan ilə dostluq münasibətlərini yüksək qiymətləndirir və əminəm ki, bu əlaqələr gələcəkdə həm ikitərəfli, həm də çoxtərəfli müstəvidə daha da genişlənəcəkdir.
Mən daha geniş regionda sülh və sabitliyin təşviqi üçün birgə səylərimizi davam etdirməyi səbirsizliklə gözləyirəm.
Zati-aliləri, ən yüksək ehtiramımı qəbul etməyinizi xahiş edirəm".
Bundan başqa, Peru Respublikasının Prezidenti Dina Ersilia Boluarte Zeqarra da dövlətimizin başçısını təbrik edib:
"Azərbaycan Respublikasının milli bayramı - 28 May - Müstəqillik Günü münasibətilə Zati-alinizə Peru Hökuməti və xalqı adından ən səmimi təbriklərimi çatdırmaqdan şərəf duyuram.
Bu xoş fürsətdən istifadə edərək, mən gələn il diplomatik münasibətlərinin 30 illiyini qeyd edəcək ölkələrimiz arasında ikitərəfli əlaqələrin yaxşı səviyyədə olduğunu məmnunluqla bildirirəm.
Peru Respublikasının Azərbaycan Respublikası ilə qarşılıqlı anlaşmaya, hörmətə və xalqlarımızın maraqlarına əsaslanan hərtərəfli əməkdaşlığı davam etdirməyə hazır olduğunu təsdiq edirəm.
Əlamətdar bayram münasibətilə Sizə bir daha təbriklərimi çatdırır, ən yüksək ehtiramımı ifadə edirəm".скачать dle 11.3

25.06.2025 16:59 1 137
Президент Республики Словения Наташа Пирц-Мусар направил азербайджанскому коллеге Ильхаму Алиеву поздравительное письмо.
От имени граждан Республики Словения и от себя лично тепло поздравляю Вас с Днем независимости Азербайджанской Республики. Желаю Вашей стране устойчивого прогресса и развития, а вашему народу - процветания.
С большим удовлетворением приветствую укрепление нашего двустороннего сотрудничества, которое еще больше углубляет тесные связи между нашими странами и народами и основано на дружбе и общих интересах. Словения высоко ценит дружеские отношения с Азербайджаном, и я уверена, что эти отношения будут и дальше расширяться как на двустороннем, так и на многостороннем уровне.
С нетерпением ожидаю продолжения наших совместных усилий по продвижению мира и стабильности в более обширном регионе.
Кроме того, президент Республики Перу Дина Эрсилия Болуарте Сегарра направил азербайджанскому коллеге Ильхаму Алиеву поздравительное письмо.
"Ваше превосходительство, господин Президент.
Имею честь от имени Правительства и народа Перу передать Вашему превосходительству самые теплые поздравления по случаю национального праздника Азербайджанской Республики - 28 Мая - Дня независимости.
Пользуясь этой приятной возможностью, с удовлетворением отмечаю хороший уровень двусторонних отношений между нашими странами, которые в следующем году отметят 30-летие установления дипломатических отношений.
Подтверждаю, что Республика Перу готова продолжить многогранное сотрудничество с Азербайджанской Республикой, основанное на взаимопонимании, уважении и интересах наших народов.
Еще раз поздравляю Вас с этим знаменательным праздником и выражаю Вам свое высочайшее почтение".скачать dle 11.3