10.06.2026 15:36 429
Meksikada hüquq-mühafizə orqanları Milli Təhsil İşçiləri Koordinasiya Şurasına dəstək nümayişinə məktəbliləri və müəllimləri aparan avtobusda 59 əldəqayırma partlayıcı qurğu müsadirə ediblər.
Bu hadisə ilə bağlı informasiyanı "Mexico Solidarity" nəşri yayımlayıb.
Məlumata görə, axtarış tədbirləri bir vətəndaşın nəqliyyat vasitələrinin birində partlayıcıların olması ehtimalı barədə aidiyyəti qurumlara xəbər verməsi nəticəsində Mexiko-Kuernavaka şosesində aparılıb. Ölkənin Daxili İşlər Nazirliyinin açıqlamasına görə, baxış prosesi sərnişinlərin icazəsi alınmaqla və dinc şəraitdə həyata keçirilib.
Qeyd edək ki, Meksika millisi dünya çempionatının qrup mərhələsində Cənubi Koreya, CAR və Çexiya yığmaları ilə qarşılaşacaq.
Xatırladaq ki, futbol üzrə dünya çempionatı 11 iyun-19 iyul tarixləri aralığında Meksika, ABŞ və Kanada tərəfindən ortaq şəkildə təşkil olunacaq. Hazırkı titula sahib olan komanda isə 2022-ci ilin həlledici matçında Fransa yığmasına qalib gələn Argentina millisidir.скачать dle 11.3

За два дня до ЧМ у протестующих в Мексике нашли 59 взрывных устройств
В Мексике правоохранительные органы изъяли 59 самодельных взрывных устройств в автобусе, который вез школьников и учителей на демонстрацию в поддержку Национального координационного совета работников образования.
Об этом сообщает Mexicosolidarity.
Проверка была проведена на шоссе Мехико - Куэрнавака после того, как некий гражданин сообщил властям о возможном наличии взрывчатых веществ в одном из автомобилей. По данным Министерства внутренних дел, проверка проводилась мирно, с согласия пассажиров.
Мексика сыграет в группе на чемпионате мира с ЮАР, Южной Кореей и Чехией.
Чемпионат мира пройдет с 11 июня по 19 июля в США, Мексике и Канаде. Действующим чемпионом мира является сборная Аргентины, которая в финале 2022 года обыграла национальную команду Франции.скачать dle 11.3