Adam oğurluğunda təqsirləndirilən dəstə üzvləri yenidən məhkəmə qarşısında
Adam oğurluğunda təqsirləndirilən Elxan Valiev, Əli Xangəldiyev və Vaqif Hüseynovun barəsindəki qərardan kassasiya şikayəti verilib.
Pravda.az-a istinadla xəbər verir ki, müraciət Ali Məhkəmənin hakimi İlqar Cəfərovun sədrliyi ilə araşdırılacaq.
Qeyd edək ki, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hökmü ilə Elxan Valiev və Əli Xangəldiyev 8 il 6 ay, Vaqif Hüseynov isə 9 il müddətinə azadlıqdan məhrum ediliblər.
İstintaq orqanı tərəfindən E.Valiev, Ə.Xangəldiyev və V.Hüseynov barəsində Cinayət Məcəlləsinin 144.2.5 (adam oğurluğu) və 133 (əzab vermə) maddələri ilə yekun ittiham irəli sürülüb. Onlar bir kişi və bir qadını oğurlamaqda təqsirli bilinirlər.скачать dle 11.3

Обвиняемые в похищении человека вновь предстанут перед судом
Подана кассационная жалоба по делу Эльхана Велиева, Али Хангельдиева и Вагифа Гусейнова, обвиняемых в похищении человека.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на рravda.az, жалобу рассмотрит Верховный суд под председательством судьи Ильгара Джафарова.
Напомним, что приговором Бакинского суда по тяжким преступлениям Э.Велиев и А.Хангельдиев были осуждены на 8 лет и 6 месяцев лишения свободы, а В.Гусейнов - на 9 лет.
Следствие предъявило всем троим окончательные обвинения по статьям 144.2.5 (похищение человека) и 133 (истязание) УК Азербайджанской Республики. Они были признаны виновными в похищении мужчины и женщины.скачать dle 11.3