Vladimir Putin İlham Əliyevə təşəkkür etdi
TASS agentliyinə istinadən xəbər verir ki, bu sözləri Rusiya Prezidenti Vladimir Putin dünyanın aparıcı informasiya agentliklərinin rəhbərləri ilə görüşü zamanı deyib.
"Mən Rusiya ilə Azərbaycan arasındakı münasibətləri çox yüksək qiymətləndirirəm. Azərbaycanla hər zaman yaxşı əlaqələrimiz olub və bu gün də belədir - həm iqtisadi, həm də siyasi sahədə. Biz bir neçə il əvvəl Müttəfiqlik Qarşılıqlı Fəaliyyəti haqqında Bəyannamə imzalamışıq. Münasibətlərimiz də məhz bu xətt üzrə inkişaf edir", - deyə Rusiya lideri bildirib.
Onun sözlərinə görə, Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Rusiya ilə strateji tərəfdaşlıq və qarşılıqlı fəaliyyət haqqında sənədlərin konkret məzmunla zənginləşdirilməsi istiqamətində böyük səylər göstərir.
Putin həmçinin vurğulayıb ki, Rusiya İrana humanitar yüklərin çatdırılması zamanı göstərilən dəstəyə görə Azərbaycan rəhbərliyinə minnətdardır.
"Biz Prezident İlham Əliyevə İrana humanitar yardım göndərilməsində bizə göstərdiyi köməyə görə çox minnətdarıq. Qeyd etməliyəm ki, Azərbaycan tərəfi bu istiqamətdə çox operativ və effektiv fəaliyyət göstərib, bütün müraciətlərimizə dərhal reaksiya verib. Bu da vəziyyətin yumşaldılması baxımından olduqca mühüm rol oynayıb", - deyə Putin qeyd edib.скачать dle 11.3

Владимир Путин поблагодарил Ильхама Алиева
Как передает Median.Az со ссылкой на ТАСС, об этом заявил президент РФ Владимир Путин на встрече с руководителями ведущих информационных агентств мира.
"Расцениваю [отношения РФ и Азербайджана] как очень хорошие. У нас добрые отношения с Азербайджаном всегда были и есть такие. И в экономике, и в политической сфере. Мы же пару лет назад подписали договор о стратегическом взаимодействии. Так и развиваются отношения эти", - дал свою оценку российский лидер.
По его словам, Президент Азербайджана Ильхам Алиев вкладывает много сил в наполнение конкретным содержанием договора о стратегическом взаимодействии с Россией.
Также Путин подчеркнул, что Россия благодарна главе Азербайджанского государства за помощь в отправке гуманитарных грузов РФ в Иран.
"Мы очень благодарны Президенту Алиеву за то, что он помогал нам направлять гуманитарную помощь в Иран. Надо сказать, что азербайджанская сторона много и эффективно в этом смысле поработала, мгновенно реагировала на все наши просьбы, и это очень важно для того, чтобы ситуацию по этому направлению смягчить", - сказал российский лидер.