Nazir müavinindən ƏTİN QİYMƏTİ ilə bağlı açıqlama
"Azərbaycanda ət bazarında qiymətlərin sabitləşməsinin istehsalın artırılması və maya dəyərinin azaldılması hesabına təmin olunacağı gözlənilir".
Bunu kənd təsərrüfatı nazirinin müavini Zaur Əliyev Kənd Təsərrüfatı Nazirliyində keçirilən mətbuat konfransında deyib.
O bildirib ki, əsas məqsəd ət istehsalını artırmaq, məhsuldarlığı yüksəltmək və istehsal xərclərini azaltmaqdır:
"Hazırda Azərbaycanda mal ətinə tələbatın 83.7%-i, qoyun ətinə tələbatın 94.2%-i, quş ətinə tələbatın isə 82%-i yerli istehsal hesabına ödənilir".скачать dle 11.3

Замминистра выступил с заявлением о ценах на мясо
Ожидается, что стабилизация цен на мясном рынке Азербайджана будет обеспечена за счёт увеличения производства и снижения себестоимости.
Об этом заявил заместитель министра сельского хозяйства Заур Алиев на пресс-конференции, проведённой в Министерстве сельского хозяйства.
Он отметил, что основная цель - увеличить производство мяса, повысить продуктивность и снизить производственные расходы.
"В настоящее время в Азербайджане 83.7% спроса на говядину, 94.2% спроса на баранину и 82% спроса на птицу удовлетворяются за счет местного производства", - сказал он.скачать dle 11.3