Ölkəyə qanunsuz yolla gətirilən 44 mindən çox dərman vasitəsi AŞKAR EDİLDİ
Qanunsuz yolla ölkə ərazisinə gətirilmiş külli miqdarda dərman vasitələrinin realizə edilməsinin qarşısı alınıb.
Bildirilib ki, Dövlət Gömrük Komitəsinin Əməliyyat-İstintaq Baş İdarəsi və Bakı Baş Gömrük İdarəsinin Əməliyyat və Təhqiqat İdarəsinin əməkdaşları tərəfindən həyata keçirilən kompleks əməliyyat-axtarış tədbirləri nəticəsində Sumqayıt şəhərində yerləşən aptekin anbarından və yük avtomobilindən dövlət qeydiyyatından keçməyən 251 adda 44 335 ədəd (konvolyut, ampul və flakon formasında) dərman vasitələri aşkar edilib.

В Азербайджане предотвратили продажу крупной партии нелегальных лекарств
Пресечена реализация крупной партии лекарственных средств, незаконно ввезённых на территорию Азербайджана.
Об этом сообщает Государственный таможенный комитет Азербайджана.
Отмечается, что в результате комплексных оперативно-разыскных мероприятий, проведённых сотрудниками Главного оперативно-следственного управления Государственного таможенного комитета и Управления оперативного расследования Главного таможенного управления города Баку, на складе аптеки и в грузовом автомобиле в городе Сумгайыт были обнаружены не прошедшие государственную регистрацию лекарственные средства - 44 335 единиц 251 наименования (в форме конвалют, ампул и флаконов).