İrakli Kobaxidze İlham Əliyevi təbrik edib
Sizi Gürcüstan Hökuməti və gürcü xalqı adından Azərbaycan Respublikasının Müstəqillik Günü münasibətilə ürəkdən təbrik edirəm.
28 May rəmzi və tarixi əhəmiyyətə malik bir gündür, Azərbaycan xalqının müstəqillik, dövlət quruculuğu və milli birlik arzusunu əks etdirir.
Gürcüstan Azərbaycanla möhkəm dostluğa və strateji tərəfdaşlığa böyük əhəmiyyət verir. Məmnunluqla qeyd etmək istərdim ki, ölkələrimiz arasında əməkdaşlıq bir çox istiqamətlərdə uğurla inkişaf edir və qarşılıqlı hörmətə, mehriban qonşuluğa, ortaq maraqlara əsaslanır.
Əminəm ki, Gürcüstan və Azərbaycan arasında ənənəvi yaxın münasibətlər gələcəkdə daha da möhkəmlənəcək və regionda sabitliyin, təhlükəsizliyin, rifahın təmin edilməsinə əhəmiyyətli töhfə verəcək.
Cənab Prezident, mənim xüsusi ehtiramımı və ən xoş arzularımı qəbul etməyinizi xahiş edirəm. Sizə məsuliyyətli işinizdə uğurlar, Azərbaycan Respublikasına və xalqına sülh, tərəqqi və rifah arzulayıram".

Ираклий Кобахидзе поздравил Ильхама Алиева
От имени правительства Грузии и грузинского народа сердечно поздравляю Вас с Днем независимости Азербайджанской Республики.
28 мая - день символического и исторического значения, отражающий стремление азербайджанского народа к независимости, строительству государства и национальному единству.
Грузия придает большое значение крепкой дружбе и стратегическому партнерству с Азербайджаном. С удовлетворением хотел бы отметить, что сотрудничество между нашими странами успешно развивается во многих направлениях и основывается на взаимном уважении, добрососедстве и общих интересах.
Уверен, что традиционно тесные отношения между Грузией и Азербайджаном и дальше будут укрепляться и внесут значительный вклад в обеспечение стабильности, безопасности, процветания в регионе.
Господин Президент, прошу принять мои особое почтение и наилучшие пожелания. Желаю Вам успехов в Вашей ответственной работе, Азербайджанской Республике и ее народу - мира, прогресса и процветания".