Prezident: "Qonaqlar Azərbaycanda şəhərsalma sahəsində görülən işlərlə daha yaxından tanış olacaqlar"
18.05.2026 13:19 420
"Bakıda keçirdiyi bu günlər ərzində bir çox qonaqlarımız, ilk dəfə səfər edən qonaqlar ölkəmizi daha yaxşı tanıyacaqlar və Azərbaycanda şəhərsalma sahəsində görülən işlərlə daha yaxından tanış olacaqlar".
AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, bu fikri Prezident İlham Əliyev Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 13-cü Sessiyasının (WUF13) açılış mərasimində çıxışı zamanı səsləndirib.
Azərbaycanın Avropa ilə Asiya arasında yerləşdiyini vurğulayan dövlətimizin başçısı bunun bizim memarlığımızda da öz təzahürünü tapdığını qeyd edib.скачать dle 11.3

Президент: Гости, впервые посетившие нашу страну, смогут ближе познакомиться с работой, проводимой в сфере городского развития в Азербайджане
18.05.2026 13:19 423
Во время пребывания в Баку многие из наших гостей, в том числе те, кто приезжает сюда впервые, смогут лучше познакомиться с нашей страной и с работой, проводимой в сфере городского развития в Азербайджане.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом заявил Президент АР Ильхам Алиев на церемонии открытия 13-й сессии Всемирного форума градостроительства (WUF13).
Подчеркнув, что Азербайджан расположен между Европой и Азией, глава государства отметил, что это нашло отражение и в нашей архитектуре.скачать dle 11.3