Ermənistanda seçicilərə rüşvət verən şəxslər həbs edildilər
Ermənistanın Korrupsiyaya Qarşı Mübarizə Komitəsi Rusiyada fəaliyyət göstərən sahibkar Samvel Karapetyanın sədrlik etdiyi "Güclü Ermənistan" partiyasının xeyrinə səs toplamaq məqsədilə vətəndaşlara rüşvət verən bir neçə nəfərin saxlanıldığını elan edib.
Komitənin rəsmi açıqlamasında qeyd olunur ki, S.Karapetyan tərəfindən yaradılmış "Bizim Yolumuza Görə" ictimai təşkilatının ofis rəhbərinin səsvermə qarşılığında seçicilərə rüşvət təklif etdiyini təsdiqləyən real dəlillər aşkar edilib.
Vurğulanır ki, seçki prosesi rəsmən elan edildikdən sonra həmin vəzifəli şəxs İrəvanda yaşayan bir seçiciyə cərrahi əməliyyat xərclərini ödəmək bəhanəsi ilə, "xeyriyyəçilik" pərdəsi altında pul verib.
Qurum faktla bağlı cinayət işinin başlandığını, əməliyyat-axtarış tədbirlərinin davam etdirildiyini və bəzi şəxslərin nəzarətə alındığını bildirib. Saxlanılan şəxslərin dəqiq sayı barədə hələlik rəsmi məlumat verilmir.
Xatırladaq ki, Samvel Karapetyana məxsus siyasi partiya nümayəndələrinin adları əvvəllər də seçki rüşvəti ilə bağlı cinayət işlərində hallanıb.скачать dle 11.3

В Армении сообщили о новых задержаниях по обвинению в подкупе избирателей
Антикоррупционный комитет Армении сообщает о задержании некоторых лиц в связи с подкупом избирателей с целью склонить их к голосованию на предстоящих парламентских выборах за партию "Сильная Армения", возглавляемую российским предпринимателем Самвелом Карапетяном.
"Были получены фактические данные о том, что руководитель офиса общественной организации по защите национальных ценностей "По-нашему" (также основанной Карапетяном - ред.) давал взятки ряду граждан, имеющих право голоса, при условии голосования в пользу партии "Сильная Армения" в ходе парламентских выборов", - говорится в сообщении в Facebook.
Отмечается, что после вступления в силу решения о назначении выборов данное лицо под видом благотворительности безвозмездно передало жителю города Еревана, являющемуся избирателем, денежную сумму на проведение медицинской операции.
Комитет сообщает о возбуждении уголовного дела, обысках и задержании ряда лиц. Точное количество задержанных сторонников партии не сообщается.
Это уже не первый случай, когда представители партии Карапетяна фигурируют в уголовных делах, связанных с подкупом избирателей.скачать dle 11.3