İstirahətə gedən müəllim avtomobili dərəyə aşırdı: Arvadı və qohumu öldülər
Gəncə Ağır Cinayətlər Məhkəməsində iki nəfərin ölümü ilə nəticələnən yol-nəqliyyat hadisəsi törətməkdə təqsirləndirilən Vüsal Məmmədovun cinayət işi üzrə məhkəmə prosesi başa çatıb.
Oxu.Az-ın məlumatına görə, prosesdə təqsirləndirilən şəxsə hökm oxunub.
Məhkəmənin hökmü ilə V.Məmmədov 5 il azadlıqdan məhrum edilib. Hökmə əsasən, V.Məmmədov cəzasını məntəqə tipli cəzaçəkmə müəssisəsində çəkəcək.
İttihama görə, V.Məmmədov Şəmkir şəhərində yaşayıb və orta məktəblərindən birində fiziki tərbiyə müəllimi işləyib. O, ailəsi və qohumları ilə birlikdə Gədəbəy rayonuna istirahətə gedib. İstirahətdən qayıdarkən V.Məmmədov KIA markalı avtomobilə idarəetməni itirib və maşın dərəyə aşırıb. Hadisə nəticəsində avtomobildə olan həyat yoldaşı 1991-ci il təvəllüdlü Azadə Məmmədova və qohumu, 1973-cü il təvəllüdlü Asəf Tapdıqov hadisə yerində ölüblər.
Avtomobildə olan sürücü və digər 3 sərnişin müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri ilə xəstəxanaya yerləşdiriliblər.скачать dle 11.3

Суд вынес приговор учителю, ставшему виновником смертельного ДТП
В Гянджинском суде по тяжким преступлениям завершилось рассмотрение уголовного дела в отношении Вюсала Мамедова, обвиняемого в совершении ДТП, в результате которого погибли два человека.
Как сообщает Oxu.Az, на заседании суд огласил приговор. Мамедов приговорён к пяти годам лишения свободы с отбыванием наказания в исправительном учреждении участкового типа.
Согласно материалам дела, В.Мамедов проживал в Шамкире и работал учителем физкультуры в одной из городских школ. Вместе с семьёй и родственниками он отправился на отдых в Гедабейский район. На обратном пути водитель потерял управление автомобилем KIA, после чего машина съехала в овраг.
В результате аварии его жена Азада Мамедова (1991 г.р.) и родственник Асаф Тапдыгов (1973 г.р.), находившиеся в салоне, погибли на месте. Сам водитель и ещё трое пассажиров получили травмы различной степени тяжести и были госпитализированы.скачать dle 11.3