Cəlilabadda DƏHŞƏT: Məktəblilərin mübahisəsi valideynlərin qanlı davasına səbəb oldu - TƏFƏRRÜAT (Yenilənib)
09.05.2026 14:36 2 292
Cəlilabad rayonunda baş verən bıçaqlanma hadisəsinin təfərrüatı məlum olub.
Hadisə mayın 8-də axşam saatlarında rayonun Uzuntəpə kəndi ərazisində qeydə alınıb.
Uzuntəpə kənd sakini İlqar Quliyev 5-ci sinif şagirdi olan oğlunu döyən şəxsin evinə gedib. O, oğlunu döyən 9-cu sinif şagirdinin atası Nicat Cəbiyevi küçəyə çağıraraq, onunla mübahisə edib. Mübahisə zamanı İ.Quliyev N.Cəbiyevi yumruqla vurub və söyüb.
Hadisə zamanı N.Cəbiyev özü ilə götürdüyü mətbəx bıçağı ilə ona zərbələr endirib. O, İlqar Quliyevə qarın, döş qəfəsi və dirsək nahiyələrindən 11 bıçaq zərbələri endirərək onu öldürməyə cəhd edib.
Polis əməkdaşlarının keçirdikləri tədbirlərlə hadisəni törətməkdə şübhəli bilinən N.Cəbiyev saxlanılaraq istintaqa təhvil verilib.
Cəlilabad rayonunda bıçaqlanma hadisəsi baş verib.
Oxu.az-ın məlumatına görə, hadisə mayın 8-də axşam saatlarında rayonun Uzuntəpə kəndi ərazisində qeydə alınıb.
Uzuntəpə kənd orta məktəbinin 5-ci sinif şagirdi ilə 9-cu sinif şagirdi arasında mübahisə yaranıb. Mübahisə nəticəsində 9-cu sinif şagirdi 5-ci sinif şagirdini döyüb, ona xəsarət yetirib.
Azyaşlı evə gələrək bu barədə valideynlərinə məlumat verib. 5-ci sinif şagirdinin atası İlqar Quliyev mübahisəni aydınlaşdırmaq məqsədi ilə 9-cu sinif şagirdinin evinə gedib və onun atası Nicat Cəbiyevlə görüşüb. Söhbət zamanı valideynlər arasında mübahisə yaranıb. Mübahisə nəticəsində N.Cəbiyev özü ilə götürdüyü mətbəx bıçağı ilə İlqar Quliyevə çoxsaylı bıçaq zərbələri endirərək onu öldürməyə cəhd edib.
Yaxınlıqdakı şəxslərin səyi nəticəsində dava sakitləşdirilib və İ.Quliyev ağır vəziyyətdə Cəlilabad Mərkəzi Xəstəxanasına çatdırılıb. Yaralı dərhal əməliyyat olunub, reanimasiya şöbəsinə yerləşdirilib.

09.05.2026 14:36 2 136
Местный житель Ильгар Гулиев явился в дом подростка, избившего его сына - 5- классника. Он вызвал на улицу Ниджата Джабиева - отца 9- классника, избившего его сына. Разговор между ними перерос в спор, в ходе которого И.Гулиев ударил Н.Джабиева кулаком и обругал его.
В ответ Н.Джабиев ударил его кухонным ножом. Он пытался убить И.Гулиева, нанеся ему 11 ножевых ранений в область живота, грудной клетки и локтя.
Сотрудники полиции задержали Н.Джабиева в качестве подозреваемого в совершении преступления и передали следствию.
В Джалилабадском районе произошла поножовщина.
Как сообщает Oxu.Az, происшествие зафиксировано вечером 8 мая на территории села Узунтепе.
Между учениками 5-го и 9-го классов сельской средней школы возник конфликт, в результате которого старший избил младшего.
Учащийся младших классов пришёл домой и сообщил о случившемся родителям. После этого отец ученика 5-го класса Ильгар Гулиев отправился для выяснения обстоятельств в дом 9-классника и встретился с его отцом Ниджатом Джабиевым. В ходе разговора между мужчинами возник конфликт.
В результате Н.Джабиев нанёс И.Гулиеву многочисленные ножевые ранения кухонным ножом.
Благодаря вмешательству находившихся поблизости людей конфликт был прекращён, а пострадавший в тяжёлом состоянии доставлен в центральную районную больницу. Мужчина был прооперирован и помещён в реанимационное отделение.
В результате оперативных мероприятий полиции подозреваемый Н.Джабиев был задержан и передан следствию.