Azərbaycanda onlarla aptekdə NÖQSANLAR aşkarlanıb
2026-cı ilin aprel ayında Səhiyyə Nazirliyinin Analitik Ekspertiza Mərkəzi (AEM) tərəfindən ümumilikdə 137 aptekdə yoxlama aparılıb. Yoxlamalardan 4-ü Bakı şəhərində, 133-ü isə respublikanın digər şəhər və rayonlarında yerləşən apteklərdə həyata keçirilib.
Bu barədə AEM məlumat yayıb.
Bildirilib ki, keçirilən yoxlamaların 131-i planlı, 3-ü plandankənar və 3-ü yoxlamadan kənar olub.
Nəticələrə əsasən, 34 aptekdə müxtəlif nöqsanlar aşkar edilib. Aşkarlanmış pozuntularla bağlı Azərbaycan Respublikasının İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 210.1, 215.4, 221.1, 221.10, 452.1 və 452.3-cü maddələri üzrə müvafiq inzibati protokollar tərtib olunub.

В десятках аптек Азербайджана обнаружены нарушения
В апреле 2026 года Центром аналитической экспертизы (ЦАЭ) Министерства здравоохранения были проведены проверки в общей сложности в 137 аптеках.
Об этом сообщили в ЦАЭ.
4 проверки проведены в аптеках, расположенных в городе Баку, а 133 - в аптеках, расположенных в других городах и районах республики.
131 проверка была плановой, 3 - внеплановыми и 3 - вне рамок проверки.
Согласно результатам, в 34 аптеках были выявлены различные нарушения. В связи с этим составлены соответствующие административные протоколы по статьям 210.1, 215.4, 221.1, 221.10, 452.1 и 452.3 Кодекса Азербайджанской Республики об административных проступках.скачать dle 11.3