29.04.2026 14:02 717
Xətai rayonu ərazisində yerləşən evlərin birindən 22 min manat dəyərində qızıl-zinət əşyaları oğurlanıb.
Xətai Rayon Polis İdarəsinin 35-ci Polis Şöbəsi əməkdaşlarının keçirdikləri tədbirlərlə əməli törətməkdə şübhəli bilinən, əvvəllər dələduzluqla əlaqəli cinayətə görə məhkum olunmuş 23 yaşlı H.Nəsibli müəyyən edilərək saxlanılıb.
Araşdırma zamanı H.Nəsiblinin zərərçəkənin qızı ilə sevgili olduğu və taladığı qızıl-zinət əşyalarını satdığı məlum olub. O, əldə etdiyi pulla elə zərərçəkənin qızı ilə özünə nişan mərasimini təşkil edərək ona mobil telefon və nişan üzüyü hədiyyə edib.

В Баку жених обокрал будущую тещу и устроил помолвку
Как сообщает Oxu.Az, из одного из домов в Хатаинском районе были похищены ювелирные изделия на сумму 22 000 манатов.
Сотрудники 35-го отделения Хатаинского районного управления полиции выявили и задержали подозреваемого в совершении преступления, 23-летнего Г.Насибли, ранее судимого за мошенничество.
В ходе следствия выяснилось, что Г.Насибли встречался с дочерью потерпевшей. Краденое он продал, а на вырученные деньги устроил помолвку с возлюбленной, подарил ей мобильный телефон и обручальное кольцо.