Gürcüstanda 55 əcnəbi saxlanıldı - Aralarında Azərbaycan vətəndaşları da var
Gürcüstanın Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Miqrasiya İdarəsi son günlər həyata keçirilən tədbirlər nəticəsində azərbaycanlılar da daxil olmaqla 55 xarici vətəndaşı saxlayıb.
Bu barədə Gürcüstan DİN məlumat yayıb.
Bildirilib ki, idarə tərəfindən həyata keçirilən kompleks tədbirlər zamanı Azərbaycan, Banqladeş, Belarus, İordaniya, Qırğızıstan, Kot-d'İvuar, Pakistan, Rusiya, Türkmənistan, Türkiyə və Özbəkistan vətəndaşları saxlanılıblar.
Xəbərdə bildirilir ki, araşdırmalar zamanı həmin şəxslərin Gürcüstanda qanunsuz yaşadıqları müəyyənləşib. Onların yaşayış yerlərində axtarışlar aparılıb, iş yerləri də yoxlanılıb.
Bütün saxlanılanlar müvəqqəti saxlama mərkəzinə aparılıb, onların deportasiyası ilə bağlı müvafiq proseduralar davam etdirilir.скачать dle 11.3

В Грузии задержали 55 незаконных мигрантов, в том числе азербайджанцев
По данным МВД, в Грузии были задержаны граждане Азербайджана, Бангладеш, Беларуси, Иордании, Киргизии, Кот-д'Ивуара, Пакистана, России, Туркменистана, Турции и Узбекистана.
Стражи порядка провели обыски в местах проживания незаконных мигрантов. Они также проверили места их работы. Выяснилось, что мигранты находились в стране с нарушением миграционного законодательства, добавили в ведомстве. На данный момент все задержанные доставлены во временный центр по размещению мигрантов, ведутся работы по их выдворению из страны.
В Грузии в последнее время ведется активная борьба с нелегальными мигрантами. Парламент страны ужесточил миграционное законодательство, упростив процедуры депортации, а также обыска мигрантов. Ежемесячно МВД Грузии сообщает о выдворении десятков иностранных граждан.