Gürcüstan xeyli əcnəbini ölkədən çıxardı - Aralarında Azərbaycan vətəndaşları da var
Gürcüstanın Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Miqrasiya İdarəsi son günlər həyata keçirilən tədbirlər nəticəsində azərbaycanlılar da daxil 74 xarici vətəndaşı ölkədən deportasiya edib.
Bu barədə Gürcüstan DİN sosial şəbəkə hesabında məlumat yayıb.
Xəbərdə bildirilir ki, idarə tərəfindən həyata keçirilən kompleks tədbirlər zamanı Azərbaycan, Belarus, Misir, Türkmənistan, Hindistan, İordaniya, Nigeriya, Rusiya, Ermənistan, Özbəkistan, Qazaxıstan, Çexiya, Çin və Türkiyə vətəndaşları ölkədən çıxarılıb.
Mövcud qanunvericiliyə əsasən, deportasiya edilən şəxslərin yenidən ölkəyə girişinə qadağa qoyulub.скачать dle 11.3

Грузия депортировала десятки иностранцев, в том числе граждан Азербайджана
В последние дни Миграционная служба Министерства внутренних дел Грузии провела ряд мероприятий, в результате которых из страны были выдворены 74 иностранных гражданина, среди которых есть азербайджанцы.
Информация об этом опубликована в официальном аккаунте МВД Грузии в социальных сетях.
В ходе этих комплексных мероприятий из Грузии были выдворены граждане Азербайджана, Беларуси, Египта, Туркменистана, Индии, Иордании, Нигерии, России, Армении, Узбекистана, Казахстана, Чехии, Китая и Турции.
Согласно действующему законодательству, депортированным запрещён повторный въезд в страну.скачать dle 11.3