Azərbaycanın sərbəst güləşçisi Avropa çempionatında bürünc medal qazandı
Azərbaycanın sərbəst güləşçisi Cəbrayıl Hacıyev (79 kq) Albaniyada təşkil olunan Avropa çempionatında bürünc medal qazanıb.
xəbər verir ki, təmsilçimiz Rasul Şapiyevi (Şimali Makedoniya) 8:0 hesabı ilə üstələyib.
Azərbaycanın digər güləşçisi Rəşid Babazadə (65 kq) bürünc medal görüşündə ermənistanlı Vazgen Tevanyana 0:7 hesabı ilə uduzub.
Xatırladaq ki, sabah Azərbaycanın 4 sərbəst güləşçisi - Ali Tsokayev (92 kq), Arseniy Djioyev (86 kq), Giorgi Meşvildişvili (125 kq) və Turan Bayramov (74 kq) qızıl medal uğrunda yarışacaqlar. Nürəddin Novruzov (61 kq) isə bürünc medal uğrunda mübarizə aparacaq.скачать dle 11.3

Как сообщает Median.Az, в поединке за третье место наш спортсмен уверенно победил Расула Шапиева (Северная Македония) со счетом 8:0.
Другой представитель Азербайджана Рашид Бабазаде (65 кг) в схватке за бронзовую медаль уступил армянскому борцу Вазгену Теваняну - 0:7.
Отметим, что завтра за золотые медали чемпионата Европы поборются четыре азербайджанских борца вольного стиля - Али Цокаев (92 кг), Арсений Джиоев (86 кг), Георгий Мешвилдишвили (125 кг) и Туран Байрамов (74 кг). Нуреддин Новрузов (61 кг) выступит в поединке за бронзовую награду.