İlham Əliyevdən Ələt azad iqtisadi zonası ilə bağlı SƏRƏNCAM
Prezident İlham Əliyev Ələt azad iqtisadi zonasının fəaliyyətinin təmin edilməsi ilə bağlı əlavə tədbirlər haqqında Sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, "Ələt azad iqtisadi zonasının yaradılması və fəaliyyətinin təşkili haqqında" Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2020-ci il 22 may tarixli 1032 nömrəli Fərmanının 3-cü hissəsinə əsasən, Bakı şəhər Qaradağ rayonu Ələt qəsəbəsinin inzibati ərazisində yerləşən və Ələt azad iqtisadi zonasının ərazisi qismində müəyyən edilmiş torpaq sahəsinin bu Sərəncama əlavə olunan Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyinin tərtib etdiyi yerquruluşu planında göstərilmiş, dövlət mülkiyyətinə aid 1453.09 hektar təşkil edən hissəsi birdəfəlik, əvəzsiz və daimi istifadə hüququ ilə Ələt azad iqtisadi zonasının səlahiyyətli qurumuna veriləcək.скачать dle 11.3

СЭЗ Алят получила новые земли в постоянное пользование - РАСПОРЯЖЕНИЕ
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев подписал распоряжение о дополнительных мерах по обеспечению деятельности Свободной экономической зоны (СЭЗ) Алят.
1. на основании части 3 указа Президента Азербайджанской Республики "О создании Свободной экономической зоны Алят и организации ее деятельности" от 22 мая 2020 года номер 1032, передать уполномоченной структуре Свободной экономической зоны Алят с правом единовременного, безвозмездного и постоянного пользования часть расположенного на административной территории поселка Алят Гарадагского района города Баку и установленного в качестве территории Свободной экономической зоны Алят участка земли площадью 1453.09 гектара, относящегося к государственному имуществу и указанного в приложенном к настоящему распоряжению плане землеустройства, составленном Министерством экономики Азербайджанской Республики.
2.Министерству экономики Азербайджанской Республики и уполномоченной структуре СЭЗ Алят решить вопросы, вытекающие из настоящего распоряжения".скачать dle 11.3