Prezident Ələt azad iqtisadi zonası ilə bağlı sərəncam imzalayıb
Prezident İlham Əliyev Ələt azad iqtisadi zonasının fəaliyyətinin təmin edilməsi ilə bağlı əlavə tədbirlər haqqında Sərəncam imzalayıb.
Sərəncamla “Ələt azad iqtisadi zonasının yaradılması və fəaliyyətinin təşkili haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2020-ci il 22 may tarixli 1032 nömrəli Fərmanının 3-cü hissəsinə əsasən, Bakı şəhəri Qaradağ rayonunun inzibati ərazisində yerləşən və Ələt azad iqtisadi zonasının ərazisi qismində müəyyən edilmiş torpaq sahəsinin bu Sərəncamın əlavəsindəki yerquruluşu planında göstərilmiş, dövlət mülkiyyətinə aid 23,74 hektar təşkil edən hissəsi birdəfəlik, əvəzsiz və daimi istifadə hüququ ilə Ələt azad iqtisadi zonasının səlahiyyətli qurumuna verilir.
Sərəncamdan irəli gələn məsələlərin həlli İqtisadiyyat Nazirliyi, Ələt azad iqtisadi zonasının səlahiyyətli qurumu və “Bakı Beynəlxalq Dəniz Ticarət Limanı” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinə həvalə olunur.скачать dle 11.3

Президент подписал распоряжение в связи с СЭЗ Алят
Президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал распоряжение о дополнительных мерах по обеспечению деятельности Свободной экономической зоны (СЭЗ) Алят.
1. На основании части 3 указа Президента Азербайджанской Республики "О создании и организации деятельности Свободной экономической зоны Алят" №1032 от 22 мая 2020 года, часть относящегося к государственному имуществу участка земли площадью 23,74 гектара, расположенного на административной территории Гарадагского района города Баку и указанного в приложенном к настоящему распоряжению плане землеустройства участка земли, определенного в качестве территории Свободной экономической зоны Алят, передать уполномоченной структуре Свободной экономической зоны Алят с правом единовременного, безвозмездного и постоянного пользования.
2. Министерству экономики Азербайджанской Республики, уполномоченной структуре Свободной экономической зоны Алят и закрытому акционерному обществу "Бакинский международный морской торговый порт" решить вопросы, вытекающие из настоящего распоряжения".скачать dle 11.3