Samvel Karapetyanın ev dustaqlığı müddəti uzadıldı
Ermənistanın Antikorrupsiya Məhkəməsi "Güclü Ermənistan" partiyasının rəhbəri Samvel Karapetyanın ev dustaqlığı müddətini üç ay uzatmaq barədə qərar qəbul edib.
bu barədə TASS agentliyinə istinadən xəbər verir.
Qərarda qeyd edilir ki, siyasi proseslər və "Güclü Ermənistan" partiyasının onlarda iştirakı nəzərə alınaraq, ev dustaqlığının çəkildiyi yer Taşir şəhərindən İrəvana dəyişdirilib.
S.Karapetyana KİV nümayəndələri, siyasətçilərlə görüşlər keçirmək və müsahibələr vermək icazəsi verilib. Hər növ rabitə, o cümlədən yazışma və telefon ünsiyyəti də mümkündür. Eyni zamanda iş üzrə digər fiqurantlarla ünsiyyət qadağan edilir.
S.Karapetyan 2025-ci il iyunun 18-də hakimiyyəti ələ keçirməyə açıq çağırışlar ittihamı ilə saxlanılmışdı və iki ay müddətinə həbs edilmişdi, sonradan həbs müddəti bir neçə dəfə uzadılmışdı.скачать dle 11.3

Самвелу Карапетяну продлили домашний арест
"Суд принял решение, что мера пресечения в виде домашнего ареста должна быть продлена с ограничениями <...>. Домашний арест продлить на три месяца", - сказал судья Ваге Долмазян.
Судья отметил, что, учитывая политические процессы и участие в них партии "Сильная Армения", место отбывания домашнего ареста заменено с города Ташир на Ереван.
Карапетяну разрешены встречи с представителями СМИ, политиками, проведение интервью. Разрешены любые виды связи, в том числе письменное и телефонное общение. При этом запрещается общение с фигурантами дела.
18 июня 2025 года Карапетян был задержан по обвинению в публичных призывах к захвату власти и арестован на два месяца, позже арест несколько раз продлевался.